Skip to Content

لزوم پرهیز از وعده‌های نابه‌جا در جریان بررسی لایحه CFT

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن انتقاد از اصلاح نادرست برخی از مواد لایحه CFT گفت: در جریان بررسی و تصویب این لایحه نباید وعده‌های نابه‌جا همانند زمان بررسی کاپیتولاسیون و برجام داده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نقوی حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 14 آذرماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 194 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: تصمیم برای منافع ملی گرفته می‌شود لذا شورای نگهبان به عنوان حافظ جمهوریت و مجمع تشخیص مصلحت نظر خود را درباره لایحه CFT ارائه کردند بنابراین نباید شعار انتخاباتی بدهیم.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در تصویب کاپیتولاسیون هم مقامات دولتی همین حرف‌ها و وعده‌ها را دادند و در جریان تصویب برجام نیز چنین وعده‌هایی به مردم داده شد.

وی افزود: در متن لایحه CFT ماده (7) تبصره‌ای دارد که می‌گوید دولت بعد از خروج ایران از لیست سیاه FATF می‌تواند سند الحاق کنوانسیون نزد امین اسناد را تودیع نماید. شورای نگهبان نسبت به این تبصره و کلمه "لیست سیاه" ایراد گرفت و کمیسیون می‌بایست در اصلاح آن تأکید کند منظور کشورهای غیرهمکار است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون برخلاف آنچه گفته شد متنی را جایگزین ماده (7) کرده در صورتی که تبصره قبلی لایحه مترقی‌تر از آن است.