Skip to Content

مجلس از اقدامات رسانه ملی در مقابله با نفوذ حمایت خواهد کرد

مجلس از اقدامات رسانه ملی در مقابله با نفوذ حمایت خواهد کرد


اعضای کمیسیون برنامه در مورد پخش سریال گاندو مطرح کردند:

تعدادی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دیدگاه های خود را در خصوص تولید و پخش مجموعه تلویزیونی گاندو که از شبکه سه سیما پخش شد در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی مطرح کردند.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مجلس تی وی با بیان اینکه سریال گاندو به اعتقاد اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکی از بهترین سریال هایی است که صداوسیما تولید کرده گفت: تولید چنین محتواهایی در شرایط کنونی برای روشنگری آحاد جامعه در مقابل نفوذ بسیار مهم است و ما از این اقدامات صداوسیما قطعاً حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بعضی ها می گویند پخش این سریال منجر به تحریم بودجه صداوسیما خواهد شد گفت: این عمل بعید و غیرقانونی است زیرا طبق قانون برنامه ششم هفت دهم درصد از بودجه عمومی کل کشور باید به صداوسیما اختصاص پیدا کند.

 

خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس ادامه داد: با توجه به بحث های تهاجم فرهنگی و اینکه صداوسیما در خط مقدم این جبهه در مقابل تمام رسانه هایی که در دنیا علیه ایران برنامه ریزی و فعالیت می کنند ایستاده و مقاومت می کند ضروری است تا صداوسیما مورد حمایت و تقویت نظام قرار گیرد.

محمد خدابخشی عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه هدف رسانه های معاند جمهوری اسلامی ایران نفوذ در تمام زوایای زندگی مردم، تضعیف بنیاد خانواده، بی هویتی جوانان و در نهایت فروپاشی ایران است متذکر شد: نگاه مجلس این هست که صداوسیما را به عنوان تنها رسانه ای که در مقابل همه این هجمه ها ایستادگی می کند تقویت کند تا منابع لازم در اختیار صداوسیما قرار بگیرد.

 

رسانه ملی با پرداختن به حوزه نفوذ باعث تقویت امنیت ملی پایدار کشور شد

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مجلس تی وی با بیان اینکه سریال گاندو راه پیشگیری از پدیده نفوذ را نشان داد گفت: همه می دانیم که هزینه پیشگیری بسیار کمتر از درمان است و سریال گاندو باعث آگاهی بخشی و بصیرت جامعه نسبت به حوزه نفوذ بیگانگان در همه ارکان نظام و جلوگیری از اقدامات مشابه خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه این سریال بر اساس مستندات تاریخی کشور ساخته شده خاطرنشان کرد: رسانه ملی با پرداختن به موضوع نفوذ که منطبق بر واقعیات کشور بود باعث تقویت امنیت ملی پایدار کشور شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون رسانه ملی با بیان اینکه تولید و پخش موضوعات مستند مانند سریال گاندو برای ایجاد بینش در آحاد جامعه و مقابله با نفوذ بیگانگان بسیار شایسته است تأکید کرد: صداوسیما با ساخت مجموعه گاندو رسالت واقعی خود را انجام داد و جادارد به رسانه ملی و همه کسانی که این سریال را تهیه، پخش و حمایت کردند دست مریزاد گفت و دستشان را بوسید.

 

سریال گاندو پیاده سازی سندی از تاریخ ایران بود

شهباز حسن پور بیگلری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مجلس تی وی با اشاره به پخش سریال گاندو گفت: جمعی از هنرمندان با انگیزه و علاقه وافر به مسائل انقلاب و نظام در سریال گاندو یک سندی را پیاده سازی نمودند که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. البته منتقدینی هم داشت که این امر طبیعی است.

 

وی ادامه داد: در یک کشور بزرگ 80 میلیونی که همه آزاد هستند راجع به هر مطلب و موضوعی صحبت و اظهارنظر کنند طبیعی است که این کار فاخر هم مورد نقد و انتقاد قرار بگیرد و نمی شود نظر همه را جلب کرد اما این انتقادها نباید منجر تخطئه تفکری شود که راجع به موضوعی مطلب یا مستندی را اطلاع رسانی کرده است.

 

حسن پور بیگلری عضو فراکسیون رسانه ملی با بیان اینکه بایستی همه آستانه تحمل خود را بالا ببریم و این قطعاً از سوی مسئولین امر بیشتر مورد انتظار و توقع هست خاطرنشان کرد: رسانه ملی با نمایش سریال گاندو راه تازه ای را برای تولید محتواهای مستند باز کرد و امیدواریم این شروع نمود بیشتری  در آینده پیدا کند.

 

پخش سریال گاندو در رسانه ملی طبق کارکرد رسانه بود

 

ایرج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه پخش سریال گاندو از سوی رسانه ملی طبق کارکرد ذاتی رسانه بود گفت: من معتقدم همه انسان ها در هر لباسی باشند در معرض خطرقرار دارند و راه پیشگیری از فساد می طلبد که رسانه ها شفاف سازی نمایند تا مانع برخی از اتفاقات بر علیه منافع ملی شوند.

وی افزود: اقدام صداو سیما در انعکاس مستندات و وقایع رخ داده در سال های گذشته به جا، منطقی و براساس کارکرد و ساختار رسانه صورت گرفته است.

 

لاهوتی عضو فراکسیون رسانه ملی با بیان اینکه فلسفه تشکیل حاکمیت برای مردم است تأکید کرد: مردم  باید از صفر تا صد اداره نظام و وقایع کشور را در جریان باشند و این شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که مردم را بیگانه فرض کنیم لذا صداوسیما در سریال گاندو با انتقال این مستندات جهت روشنگری افکار عمومی و پیشگیری از فساد طبق کارکرد ذاتی رسانه و به موقع عمل کرد.