Skip to Content

مجلس به دنبال حذف رئیس جمهور نیست

Loading the player...

دانلود

برنامه خانه ملت به بررسی تلاش های نمایندگان در صحن علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی برای تصویب و اجرای طرح ها و لوایح می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی،  حدود پانصد روزاز تشکیل مجلس دوره یازدهم گذشته که در این روزها تعداد زیادی قانون و تبصره به تصویب نمایندگان رسیده است. برنامه خانه ملت در گفت و گو با تربتی نژاد نماینده گرگان و آق قلا و خدابخشی نماینده الیگودرز و حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر نظرشان را راجع به این سوال کجا و چگونه نتیجه و تلاش نمایندگان در مجلس به شکل عینی و قابل لمس دیده می شود؟ پرسید . وکلای ملت در پاسخ به این سوال متفق القول گفتند که اجرای مصوبات و قوانین را می توان به صورت ملموس در زندگی روزمره مردم ملاحظه کرد. دوربین برنامه خانه ملت برای انعکاس عینی تلاش وکلای ملت درخصوص اجرای مصوبات و قوانین ازکاغذ به خاک به حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه سفر کرد که در ادامه برنامه می توانید آنرا ببینید.

منصوری نماینده ساوه و زرندیه درباره مصوبات مجلس که در این حوزه در قالب پروژه ها و طرح های عمرانی به اجرا در آمده توضیحاتی به برنامه خانه ملت می دهد.

در سال 68 حضرت امام خمینی (ره) در نامه ای به آیت الله خامنه ای (رئیس جمهوروقت) هیاتی بیست نفره را مامور بازنگری قانون اساسی کرد. قانون جدید در ششم مرداد 68 به رفراندوم گذاشته شد که نهایتا تغییرات قانون اساسی به رای مثبت ملت رسید.

پس از انجام مصاحبه یک نماینده زمزمه های تغییر قانون اساسی و حتی جایگزینی نظام پارلمانی به جای ریاست جمهوری به گوش رسید. یوسفیان ملا رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی درباره مصاحبه خود که برداشت تغییر قانون اساسی از آن شده و نیز بازنگری قانون اساسی توضیحاتی به برنامه خانه ملت می دهد که در ادامه برنامه آنرا می توانید ببینید.

با الکترونیکی شدن دنیای امروز به نظر می رسد باید چک های کاغذی را کنار گذاشت. براساس اعلام بانک مرکزی تا چند ماه آینده چک های کاغذی جای خود را به چک های الکترونیکی می دهند. یکدست و استاندارد شدن ابعاد چک های مختلف بانک های خصوصی و دولتی از ویژگی های این نوع چک هاست. زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی درباره تغییر، جایگزینی و ویژگی های چک های الکترونیکی توضیحاتی به برنامه خانه ملت می دهد.

ساماندهی تبلیغات و جداشدن دهیاری ها از وزارت کشور و پیوستن به وزارت کشاورزی از جمله موضوعات مهم کمیسیون های فرهنگی و کشاورزی مجلس در هفته گذشته بود. دوربین خانه ملت با حضور در این دو کمیسیون، بخش هایی ازبحث و بررسی نمایندگان بر روی این موضوعات و نیز گفت و گو با فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس و سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی در اینباره، آماده پخش کرده است که در انتهای برنامه می توانید آنرا ببینید.

برنامه خانه ملت روزهای پنجشنبه بعد از خبر ساعت 14 از شبکه یک سیما پخش می شود