Skip to Content

مجلس به دنبال ساماندهی موسسات مالی و اعتباری

علی اکبر کریمی مطرح کرد:

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که مردم از روند تعیین تکلیف وضعیت سپرده‌گذاران در موسسات مالی و اعتباری راضی نیستند، ما هم رضایت نداریم لذا باید بانک مرکزی در اسرع وقت این مشکلات را حل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا، علی‌اکبر کریمی در خصوص تکلیف موسسات مالی و اعتباری گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با استناد به ماده ۲۳۶ آیین‌نامه گزارشی در مورد تخلفات بانک مرکزی نسبت به موسسات مالی و اعتباری تهیه کرد که گزارش برای بررسی این تخلفات به قوه قضاییه ارجاع شد.

وی افزود: تاکید اعضای کمیسیون اقتصادی بر این است که باید هر چه سریعتر وضعیت موسسات مالی و اعتباری ساماندهی شده و تعیین تکلیف شوند تا دیگر شاهد بروز بحران‌هایی برای موسساتی مثل میزان و ثامن‌الحجج نباشیم البته در این راه باید بانک مرکزی برای حل مشکلات سپرده‌گذاران اقدامات تاثیرگذارتری انجام دهد.

کریمی گفت که مجلس و کمیسیون اقتصادی به دنبال تهیه فرمولی جهت ساماندهی موسسات مالی و اعتباری هستند تا دیگر شاهد وجود موسسات غیرمجاز نباشیم. قبل از آن باید تکلیف سپرده‌گذاران مشخص شود، باید روند بازپرداخت سپرده‌های مردم تسریع شود البته این کار آغاز شده اما به خاطر حجم گسترده سپرده‌ها ظاهرا کار با سرعت مطلوب پیش نمی‌رود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سپرده‌گذاران از اقدامات بانک مرکزی راضی نیستند، ما هم رضایت نداریم که این نارضایتی بحق است. بانک مرکزی باید فرآیند را تسریع بخشیده و تکلیف مردم و سپرده‌هایشان را مشخص کند تا حقی از کسی ضایع نشود.