Skip to Content

مجلس به دنبال وحدت و همدلی در کشور است

پزشکیان در پاسخ به تذکر یک نماینده

نایب رئیس اول مجلس گفت: مجلس به دنبال وحدت و همدلی در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، جلیل رحیمی جهان‌آبادی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 17 مرداد) قوه مقننه در تذکری گفت: مردم ایران از هر قومی از حقوق مساوی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات، مراسم تنفیذ و تحلیف با شکوه برگزار شد، گفت: بیش از 100 هیئت خارجی، اقلیت‌های دینی، ورزشکاران‌، خوانندگان و هنرمندان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری حضور داشتند آیا این شرط انصاف است که برای نماینده اهل سنت ایران جا نبوده است؟

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کدام انسان با انصاف و با فهمی این پاسخ را از ما در خانه ملت می‌پذیرد که دلیل عدم حضور مولوی عبدالحمید در روز تحلیف به خاطر نبود جا بوده است؟

رئیس فراکسیون اهل سنت پارلمان با بیان اینکه عزت ایران به حضور چند خارجی در کشور نیست و عزت ایران نشات گرفته از یکپارچگی قومیت‌ها است، اظهار داشت: اگر عدم دعوت از مولوی عبدالحمید سوء مدیریت بوده، بنده از مردم ایران و اهل سنت عذرخواهی می‌کنم و هیئت رئیسه باید از مردم دلجویی کند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: صبح امروز نیز آقای لاریجانی قبل و بعد از جلسه اعلام کرد به علت کمبود جا هیچ‌کدام از امامان جمعه به مراسم تحلیف دعوت نشده بودند و این بی‌احترامی و عدم توجه به اهل سنت نبوده است.

وی با بیان اینکه ما در مجلس به دنبال وحدت و همدلی هستیم، اظهار داشت: مولوی عبدالحمید و تمام قومیت‌ها اساس و پایه این مملکت و ارزشمند هستند.