Skip to Content

مسئولان در تامین لوازم التحریر نیازمندان اقدام کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برخی خانوارها به دلایل فشارهای مالی، از ادامه تحصیل فرزندان خود جلوگیری می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به نابسامانی و افزایش قیمت لوازم‌التحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی گفت: در حال حاضر با مشکلات جدی در زمینه تامین لوازم‌التحریر مواجه هستیم علی‌الخصوص که این مشکل در مناطق محروم بیشتر قابل مشاهده است.
وی تصریح کرد: خانواده‌هایی در حال حاضر واقعا در تهیه اقلام و لوازم‌التحریر دانش آموزان خود مشکل دارند لذا ما سعی کردیم در حوزه انتخابیه خودمان برخی از خیرین را شناسایی کرده و در این زمینه اقدام و حمایت کنیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: بالاخره دستگاه‌های ذی ربط در حوزه نظارت بر این مشکلات، کوتاهی کرده‌اند علی الخصوص در زمینه نوشت افزار و لوازم التحریر که در حال حاضر هزینه‌های زیادی را بر گردن خانواده‌ها گذاشته است.
این نماینده مجلس ضمن قدردانی از خیرین برای رفع مشکلات خانواده‌های دانش آموزان در مناطق محروم در زمینه تهیه لوازم التحریر گفت: این در حالی است که دولت هیچ برنامه‌ای در این زمینه ندارد و نمی‌توانیم بگوییم وزارت صمت آمده و در این زمینه اقداماتی انجام داده است بنده فکر می‌کنم مسئولین باید بیایند و در ارتباط با نیازمندی‌های خانواده‌ها درباره تامین لوازم التحریر اقدام خاصی انجام داد و بازار را به نحوی کنترل کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخی خانوار‌ها به دلایل فشار‌های مالی، از ادامه تحصیل فرزندان خود جلوگیری می‌کنند، گفت: در حال حاضر هزینه‌های تحصیلی که بر خانواده‌ها تحمیل می‌شود در بسیاری از موارد موجب ترک تحصیل دانش آموزان شده است.