Skip to Content

مسئولین ایرانی به جنگ روانی غربی‌ها پاسخ قاطع بدهند

منصوری آرانی:

مسئولین ایرانی به جنگ روانی غربی‌ها پاسخ قاطع بدهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی  به نقل از ایسنا: عباسعلی منصوری آرانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان اظهار کرد: ‌به نظر من باید صحبت‌های رهبری را با مطالعه و به شکل عمیق بررسی کرد. ایشان فرمودند که ابعاد حقوقی برجام و چگونگی آن را به کارشناسان واگذار می‌کنیم. در این میان یکی از موضوعات مهم این است که دولت باید لایحه بدهد یا نه و برجام توافقنامه است یا خیر.
وی افزود: مقام معظم رهبری گفته‌اند که در هر حال مجلس نباید کنار گذاشته شود. این آینده نگری ایشان برای چندین سال آینده است که خدای نکرده رئیس جمهوری روی کار نیاید که مجلس را در جریان امر قرار ندهد؛ چرا که خسارت دور زدن مجلس بسیار زیاد است. لذا ایشان تاکید دارند که برجام حتما باید به مجلس بیاید، اما چگونگی آن را به نظرات کارشناسی و حقوقی موکول کرده‌اند.
نماینده مردم کاشان در مجلس اضافه کرد: اینکه رهبری گفتند برجام را نه تایید و نه رد می‌کنند به این معناست که ایشان این آزادی عمل را به مجلس داده‌اند که تصمیم بگیرند و نظر کارشناسانه ارائه کنند و مسئولیت پذیر باشند. زیرا ممکن است گفته شود نظر آقا این است و بر این مبنا اظهار نظر کنند در حالی که ایشان تاکید کردند در رد یا تایید برجام نظر خاصی ندارند.
این عضو کیمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنان برخی مقامات آمریکایی علیه ایران بعد از برجام را بر اساس جنگ روانی عنوان و خاطر نشان کرد‌: جنگ روانی جزئی از گفت و گوهای بین‌المللی است و اگر غربی‌ها در مقابل ما ادبیات خاصی را به کار می‌گیرند ما هم باید رفتار متقابل داشته باشیم نه اینکه یک طرف هر چه خواست بگوید و طرف مقابل سکوت کند بلکه مسئولین ما باید قاطعانه پاسخ غربی‌ها را بدهند.
منصوری آرانی در پایان با تاکید بر عدم تغییر مواضع ایران در قبال جبهه مقاومت، اضافه کرد: ما این را در عمل نشان داده‌ایم و غربی‌ها هم می‌دانند که ایران هم به لحاظ تئوریک و هم به شکل عملی از مقاومت حمایت کرده و این حمایت جزو دکترین و مباحث راهبردی ماست؛ لذا همچنان ادامه خواهد داشت.