Skip to Content

مسیرهایی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

اکبریان:

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ظرف ششم ماه آینده با بالابردن ظرفیت تولید خودروسازان داخلی کشور و استفاده از بازارهایی که شناسایی کرده‌ایم تحریم‌ها را جبران و آن را به پاسخ خوبی تبدیل می‌کنیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل ازخانه ملت ، عزیز اکبریان در خصوص تحریم‌های جدید علیه ایران و صنعت خودروسازی، اظهار داشت: تحریم‌ها یک‌جانبه و خلاف مقررات بین‌المللی آمریکا فشارهایی را که بر جامعه ایجاد می‌کند شروع شده است و عملا خودروسازان و برخی از شرکاء را تحریم کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تحریم‌ها را فرصتی برای رسیدن به خودکفایی، توجه به تولید داخل و برند‌های داخلی ببینیم و پلتفرم داخلی داشته باشیم، گفت: باید به آنها ثابت کنیم که شاید از برخی امکانات کشورهای دیگر برخوردار نباشیم؛ اما به شرکت‌هایی نیز که در روزهای خوب و خوش در کنار ما بودند و با یک تهدی ما را تنها گذاشتند نشان می‌دهیم که همانند دوران دفاع مقدس روی پای خود ایستادگی می‌کنیم، تولید داخلی را گسترش می‌دهیم و هرسال پلتفرم‌های جدیدی ارائه می‌کنیم.

باید با استفاده از پلتفرم‌های داخلی تولید خود را ارتقاء دهیم

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ، ادامه داد: تحریم‌ها را فرصتی می‌دانیم که تولید خودرو کشور را با استفاده از پلتفرم‌های داخلی تولید خود را ارتقاء دهیم و درآینده رقیب جدی برای آنها باشیم.

اکبریان در خصوص اینکه آیا خودروسازان راه‌کارهایی برای دور زدن تحریم‌ها و ادامه فعالیت خود دارند، اظهار داشت: مسیرهایی را داریم تا بتوانیم با استفاده از آنها تحریم‌های اعمالی را دور بزنیم هرچند که امکان دارد در روزهای ابتدایی صنایع خودروسازی شرایط سختی را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: ظرف ششم ماه آینده با بالابردن ظرفیت تولید خودروسازان داخلی کشور و استفاده از بازارهایی که شناسایی کرده‌ایم تحریم‌ها را جبران و آن را به پاسخ خوبی تبدیل می‌کنیم./