Skip to Content

معترضانی که در تخریب اموال عمومی نقش نداشتند به‌زودی آزاد می‌شوند

عابدی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی مسئولان در مجلس به نمایندگان قول داده شد که دانشجویان و افرادی که در تخریب اموال عمومی نقشی نداشته‌اند به‌ زودی آزاد شوند تا به امتحانات خود برسند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا؛ حیدر علی عابدی در خصوص بازداشت شدگان محصل و دانشجو در اصفهان در پی اعتراض‌های اخیر، اظهار کرد: مسئولان مربوطه قول داده‌اند در اسرع وقت بازداشت شدگانی که در تخریب اموال عمومی و اغتشاش نقش نداشته‌اند به ‌زودی آزاد شوند، اما برخی از بازداشت شدگان سابقه‌دار هستند و در اغتشاش دست داشته‌اند که باید مراحل قانونی و بازجویی‌های اولیه از آنها طی شود.

وی افزود: نسبت تحصیلات با تعداد دستگیرشدگان رابطه عکس دارد. یعنی افرادی که سواد کمتری داشته‌اند اکثریت بازداشت شدگان را شامل می‌شوند. تعداد بازداشت شدگانی که تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس داشته‌اند بسیار کم است و بیشتر بازداشت شدگان زیر دیپلم هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: بازداشت شدگان را افراد شاغل، بیکار، مجرد و متأهل تشکیل می‌دهند. مجلس این موضوع را به خوبی پیگیری کرده و از سوی مسئولان به نمایندگان قول داده شده که دانشجویان و افرادی که در تخریب نقشی نداشته‌اند به زودی آزاد شوند تا به امتحانات خود برسند.