Skip to Content

منع قانونی برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه پیش روی دولت نیست

منع قانونی برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه پیش روی دولت نیست


ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

منع قانونی برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه پیش روی دولت نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه منع قانونی برای حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه پیش روی دولت نیست، گفت: در قانون واژه ای به نام دهک دیده نشده و تنها خانوارهای پردرآمد باید از دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری ملت، ابوذر ندیمی با تاکید برضرورت اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت گفت: در قانون واژه ای به نام دهک دیده نشده و تنها خانوارهای پردرآمد باید از دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت یارانه به مردم باید به نسبت درآمد آنان صورت بگیرد، افزود: اجرای ناصحیح قانون هدفمندی یارانه ها ازسوی دولت قبل و ادامه این روند در دولت کنونی مشکلات بسیاری را برای کشور به وجود آورده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با تاکید بر اینکه ادامه روند کنونی در پرداخت یارانه نقدی از سوی دولت با توجه به کسری بودجه رخ داده غیرممکن است، تصریح کرد: از این پس نه قانون و نه از حیث اقتصادی دولت مجاز به ادامه روند کنونی در پرداخت یارانه نقدی به شیوه فعلی نیست.

دولت مجبور به پرداخت یارانه نقدی است

وی با بیان اینکه درآمد هدفمندی بازتوزیع است، گفت: در درآمدهای بازتوزیع باید ابتدا فروشی صورت بگیرد تا از درآمد حاصله از آن بتوان هزینه ها را انجام داد؛بنابراین طبق قانون نباید درآمد حاصله را به طورکامل به صورت نقدی به مردم پرداخت کنیم

ندیمی ادامه داد: دولت مجبور به پرداخت یارانه نقدی است ؛زیرا از یک سو درآمدهای بسیاری از مردم پایین بوده و از سوی دیگر نصفی از دریافتی دولت از افزایش نرخ حامل های انرژی طبق قانون هدفمندی باید بین مردم تقسیم شود،اما متاسفانه این موضوع به طور کامل در اجرا لحاظ نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه دولت دست به اجرای صحیح قانون هدفمندی و حذف برخی از دهک ها از دریافت یارانه نمی زند، گفت: یکی از اشکالات اصلی ما نداشتن یا فعال نبودن احزاب است که این نگرانی را در مسئولان ایجاد می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه تمامی دولت ها در تصمیمات بزرگ خود با نگرانی سیاسی به جای دغدغه های اقتصادی فعالیت می کنند.