Skip to Content

موافقت کارگروه تخصصی کمیسیون عمران با کلیات تفکیک وزارت راه و شهرسازی

رضایی خبر داد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از موافقت کارگروه تخصصی کمیسیون متبوعش با کلیات لایحه اصلاح ساختار دولت (تفکیک وزارتخانه ها) خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ محمدرضا رضایی با اشاره به نشست امروز صبح (دوشنبه26 تیرماه) کارگروه تخصصی کمیسیون عمران مجلس، گفت: این نشست برای بررسی لایحه اصلاح ساختار دولت(تفکیک وزارتخانه ها) تشکیل شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، از موافقت اعضای کارگروه مذکور با کلیات این لایحه خبر داد و افزود: ما با تفکیک وزارت راه و شهرسازی موافق هستیم اما نه به شکل و سیاقی که در گذشته تحت عنوان وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی فعالیت داشته است.

وی ادامه داد: باید بحث های اساسی در خصوص تفکیک وزارتخانه ها صورت بگیرد و انتزاع با عجله این وزارتخانه ها دردی را درمان نمی کند.

رضایی با تاکید بر اینکه با تفکیک وزارتخانه ها باید بسیاری از حوزه ها به این دو وزارتخانه اضافه و الحاق شوند، تصریح کرد: باید تعریف جدیدی از وظایف و مسئولیت های این وزارتخانه ها صورت بگیرد تا چابک سازی ساختار دولت رخ دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سازمان های موجود در بدنه وزارت راه وشهرسازی باید در هم ادغام شود، گفت: کوچک سازی دولت با ادغام وزارتخانه ها رخ نداده و اکنون نیز با انتزاع به شیوه ای که دولت لایحه داده مخالف هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ورود به جزییات لایحه اصلاح ساختار دولت با توجه به اصلاحات بسیاری که نیاز دارد زمان بر بوده و در بازه زمانی کوتاه رسیدگی به آن ممکن نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایجاد دو وزارتخانه در حوزه حمل و نقل و مسکن وشهرسازی باید با در نظر گرفتن تمام جزییات آن و با لحاظ میزان توفیق این کار صورت بگیرد تا نتیجه شکست ادغام این وزارتخانه ها دوباره با تفکیک تکرار نشود.