Skip to Content

موسوی : استیضاح وزیر نفت پس از تعطیلات مجلس تقدیم هیئت رئیسه می‌شود

موسوی در گفت‌وگو با تسنیم:

موسوی : استیضاح وزیر نفت پس از تعطیلات مجلس تقدیم هیئت رئیسه می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری تسنیم، چند ماهی است که طرح استیضاح بیژن زنگنه در مجلس شورای اسلامی کلید خورده و جمعی از وکلای ملت در پی استیضاح وزیر نفت هستند.

آنها عدم انجام اقدامات لازم در زمینه میزان فروش نفت، انتصاب‌های نامناسب، ضعف در حوزه مدیریت این وزارتخانه، واگذاری دکل‌های حفاری دریایی به شرکت‌های خارجی چینی و هندی، عدم مواضع اصولی در راستای کاهش قیمت، خام فروشی، عدم توسعه پالایشگاه‌ها و حضور تعدادی از مدیران مرتبط با جریان کرسنت در راس شرکت‌های مهم نفتی را از جمله دلایل خود برای استیضاح می‌دانند.

سید شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز و ر رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی مجلس با اعلام این خبر اضافه کرد که طرح استیضاح وزیر نفت تاکنون 45 امضا دارد و ان‌شالله پس از تعطیلات سه هفته‌ای مجلس تقدیم هیئت رئیسه پارلمان خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هیئت رئیسه برنامه‌ای برای برگزاری جلسه استیضاح کنندگان با وزیر نفت داشته یا خیر؟ گفت: هیئت رئیسه تلاش کرده اما ما قبول نکردیم و زیربار نرفتیم چراکه باقی‌ماندن این وزیر در وزارت نفت فایده‌ای ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به مشکلات وزارتخانه نفت تصریح کرد: این وزیر هرچه نیروی انقلابی، کاری و فنی در وزارت نفت وجود داشت را کنار گذاشته و یک حالت دیکتاتوری در وزارت نفت به وجود آمده است. حتی وزیر تاکید کرده که "استخدام‌ یا تبدیل وضعیت‌ها را فقط من می‌توانم دستور دهم".

" زنگنه منابع انسانی وزارت نفت و معاونین و مدیران شرکت‌های نفتی را بیکار کرده است. البته این موارد فقط اقدامات رو بنایی است. وی دکل‌ها را با معاملات پشت پرده به چینی‌ها و هندی‌ها یا همین کرسنتی‌ها و گروه‌ها و بعضا خانواده‌هایشان واگذار کرده است".

موسوی ادامه داد: پالایشگاه اراک با این همه هزینه‌ که صرف تاسیس آن شده تقریبا تعطیل است. تنها 50 درصد پارس جنوبی فعال نیست و 50 درصد آن را کاملا خوابانده‌اند. به نظر من تمام این اقدامات همسو با آمریکایی‌ها بود تا با ایجاد فشار بر کشور شرایطی را فراهم کنند که توافقنامه در ایران پذیرفته شود و تا حدودی هم به اهداف خود رسیدند.