Skip to Content

نباید نسخه‌ای واحد برای ساعات کاری مدارس کشور نوشت

نباید نسخه‌ای واحد برای ساعات کاری مدارس کشور نوشت


 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ابلاغیه آموزش و پرورش درباره جبران ساعات درسی تعطیل شده، گفت: نباید نسخه‌ای واحد برای ساعات کاری مدارس کشور نوشت.

 

به گارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ سیدحمایت میرزاده در واکنش به ابلاغیه آموزش و پرورش درباره افزایش یک ساعته ساعات کاری مدارس، تصریح کرد: در این زمینه آیین نامه‌های قانونی داریم که اختیار را به شوراهای آموزش و پرورش در هر استان، شهرستان، بخش و یا حتی مدرسه داده است لذا نباید برای تمامی مدارس سراسر کشور، نسخه‌ای واحد پیچید.
 
نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای هر موضوعی نسخه‌‎ای واحد از ستاد برای مدارس کشور در نظر گرفت، افزود: شرایط آب و هوایی در کشور در هر استان و حتی هر شهرستانی متفاوت است لذا باید این اختیار را به شوراهای آموزش و پرورش در استان‌ها، شهرها و مدارس واگذار شود.
 
وی ادامه داد: تفویض اختیار و تمرکز زدایی مسئله‌‎ مهمی است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد تا هر بخش و شهری بتواند مسائل و مشکلات خود را برطرف کند؛ تجربه نشان داده همواره تصمیمات ستادی نیروهای صف را در اجرا با مشکل مواجه کرده است.
 
میرزاده یادآور شد: در حال حاضر انجمن اولیا و مربیان جایگاه قانونی دارد و می‌توانیم با به رسمیت شناختن آن‎‌ها تصمیم نهایی را به خود مدارس واگذار کنیم؛ مطمئن باشید که در نهایت بهترین تصمیم نیز برای هر مدرسه در همین انجمن‌ها اتخاذ خواهد شد.
 
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: در این زمینه نیاز است که رسانه‌ها هم فرهنگ سازی کنند و از وزرا نخواهند که فورا نسخه‌ای واحد در مواجهه با هر بحرانی بپیچد؛ شوراهای مدارس و شوراهای هر شهر و استان دارای جایگاه قانونی هستند و با اعتماد با آن‌ها می‌توان در این زمینه رویکردی جدید پیش گرفت.
 
به گزارش خانه ملت، اخیرا وزیر آموزش و پرورش برای جبران ساعات درسی تعطیل شده در مدارس عنوان کرده است که ما آیین نامه‌ای در این زمینه در مدارس داریم که اختیاراتی را به شورای هر مدرسه داده است. این شورا متشکل از مدیر و نماینده دبیران و اولیا است. به استناد این آیین نامه اجرایی، به همه مدارس ابلاغ کرده ایم که برای جبران تعطیلی مدارس، یک ساعت به طول ساعات روز اضافه یا از پنج شنبه‌ها استفاده شود.