Skip to Content

نطق پیش از دستور ابوترابی فرد:

نطق پیش از دستور ابوترابی فرد:


حمایت مجلس از پروژه‌های دفاعی بخشی از ضرورت امنیت‌سازی در کشور است

نطق پیش از دستور ابوترابی فرد:

به گزارشخبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در بخشی از نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (1 شهریور 94) با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: امیدوارم که دولت که نماد مدیریت اجرایی نظام اسلامی و رمز وحدت و اقتدار ملی است. از آموزه‌های اسلام به ویژه کلمات الهام‌بخش امیرالمومنین خطاب به مالک اشتر در مسیر تحقق اهداف تعریف شده در نظام اسلامی بهره گرفته و گام‌های بلندی را بردارد.

ابوترابی اظهار داشت: امت اسلام به واسطه آرمان‌ها و ارزش‌هایی که به آن باور دارد دشمنانی سرسخت دارد که تنها در سایه افزایش اقتدار ملت اسلام و نظام اسلامی می‌توان در برابر آنان از موضع مقتدرانه‌ای برخوردار بود و از منافع اسلام و ملت ایران دفاع کرد.

وی با بیان اینکه در راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی قدرت بازدارنده به معنای واقعی کلمه ایفای نقش می‌کند افزود: صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بخشی از برنامه‌های امنیت‌سازی راهبردی تلقی می‌شود و در راستای آموزه‌های قطعی قرآن کریم است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امنیت‌سازی راهبردی به مفهوم آن است که می‌بایست ما در مقابل تهدیدات از ساز و کارهای محدودکننده بهره گرفت. هنگامی که ناامنی در منطقه در حال افزایش است و نشانه‌های روشنی از جنگ نیابتی مشاهده می‌شود و به موازات آن جلوه‌هایی از تحریم تسلیحاتی وجود دارد طبیعی است که نهادهای راهبردی می‌بایست از ساز و کارهایی استفاده کنند که زمینه‌های لازم برای تولید و قدرت براساس ساز و کارهای داخلی با الهام از آموزه‌های قرآن و عترت را فراهم آورد.

ابوترابی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بخش قابل توجهی از فعالیت‌های وزارت دفاع معطوف به پیشبرد صنایع دفاعی و بهره‌گیری از پژوهشگرانی است که دارای تخصص، انگیزش حرفه‌ای و اعتقادات بنیادین به ضرورت‌های جمهوری اسلامی هستند. صنایع دفاعی ایران بر ضرورت خودکفایی راهبردی و خوداتکایی تاکید دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساخت جدیدترین محصول موشکی وزارت دفاع به نام فاتح 313 را به عنوان نمونه بارزی از فعالیت‌های این وزارتخانه جهت تحقق ایده قدرت بازدارندگی دانست و گفت که همین قدرت بازدارندگی یکی از پشتوانه‌های تیم مذاکره کننده بود که از موضع قدرت در برابر قدرت‌های زیاده‌خواه جهان مذاکره کرد.

وی افزود: در نگرش راهبردی ایران موضوع امنیت ملی به همان اندازه‌ای که مقوله فیزیکی است می‌توان آن را به یک موضوع ایدئولوژیک برآمده از آموزه‌های قرآن و روانشناختی نیز دانست. محور اصلی فعالیت‌های انجام شده وزارت دفاع و نیروهای مسلح ایران برای تحقق ایده قدرت بازدارندگی است و ساخت جدیدترین محصول موشکی وزارت دفاع به نام فاتح 313 نمونه بارز آن است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت مجلس از برنامه‌ها و پروژه‌های صنایع دفاعی بخشی از ضرورت‌های امنیت‌سازی در کشور است اظهار داشت: امیدوارم مسئولان، دانشمندان و صاحبان فکر و اندیشه با خلق دانش و فناوری‌های نوین بر قدرت دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی بیفزایند. همان قدرت بازدارنده‌ای که یکی از مهم‌ترین پشتوانه‌های تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران از موضع قدرت در برابر قدرت‌های زیاده‌خواه جهان بود.