Skip to Content

نظارت بر نحوه کار کلاس‌های کنکور لازم است

احمدی‌لاشکی:

نایب‌رئیس کمیسیون‌آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است معلمان مدارس باید کیفی آموزش دهند تا دانش‌آموزان بر اساس فهم موضوع و مطالب را یاد گیرند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اعلام اکثریت رتبه‌های برتر امسال مبنی بر استفاده نکردن از کلاس‌های کنکور موسسات، گفت: نظارت بر نحوه کار کلاس‌های کنکور لازم است زیرا این موسسات اگر خود را منحصر به روش‌های صرفا کنکوری و تست‌زنی نکنند، می‌توانند در افزایش یادگیری دانش‌آموزان نقش‌آفرینی کنند لذا حذف آن بدون انجام کار کارشناسی قابل قبول نیست.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از کلاس‌های کنکور برای دانش‌آموزان اختیاری است و نمی‌توان به طور قطعی گفت این موسسات در اخذ رتبه‌های برتر کنکور از سوی محصلان تاثیر قاطعی داشته‌اند یا خیر.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم تقویت نخبه‌پروری در مدارس، تصریح کرد: معلمان مدارس باید آموزش کیفی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا دانش‌آموزان بر اساس فهم بیشتر موضوعات و مطالب را بیامورند؛ چراکه آموزش عالمانه نیاز اساسی در هر کشوری است و در ایران نیز قرار نیست با روش‌های حفظی‌ و تست‌زنی کار آموزش جلو رود و در مجموع در حوزه کنکور، باید بیشتر بر روی آن فکر شود و نیاز به تامل بیشتر دارد.