Skip to Content

نظارت کنونی بر طرح‌های اشتغالزایی کافی نیست

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت کنونی بر طرح‌های اشتغالزایی کافی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، سید حمیدرضا کاظمی با اشاره به طرح‌های اشتغالزایی دولت اظهار کرد: طرح‌ها قطعاً اگر هدفمند اجرایی شده و شاهد نظارت دقیق بر نحوه اجرا و پرداخت تسهیلات آنها باشیم، مطمئناً می‌توانند تأثیرگذار باشند. باید این تسهیلات به افراد واجد شرایط و متخصص پرداخت شده تا شاهد ایجاد اشتغال باشیم.

وی ادامه داد: در لرستان استعدادهای بسیار مناسبی وجود دارد، اگر دولت بدون درنظر گرفتن استعدادهای این طرح‌ها را اجرایی می‌کند، مطمئناً نمی‌توان شاهد بهبود وضعیت اشتغال و کمتر شدن موضوع بیکاری لرستان بود.

 کاظمی اضافه کرد: در هر حال عزم مناسبی برای تحقق طرح‌های اشتغالزایی دیده شده و مطمئناً در صورت اجرای درست آنها و پرداخت تسهیلات به افراد واجد شرایط و متخصص می‌تواند تأثیرگذاری بسیار زیاد آنها را مشاهده اما در غیر این صورت نه تنها کمکی به بهبود وضعیت اشتغال نخواهد کرد بلکه شرایط را برای مشکلات بیشتر مهیا می‌کنند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موانع سد راه به ثمر رسیدن طرح‌های خوداشتغالی دولت افزود: متأسفانه با وجود اینکه برای اجرایی شدن طرح‌های اشتغالزایی دولت هزینه و اقدامات بسیار زیادی انجام می‌دهد، اما در مرحله اجرا به دلیل نظارت ناکافی نمی‌توان شاهد تأثیرگذاری مناسب آنها بود و در نتیجه انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف در راستای اجرای درست این طرح‌ها شرایط را برای توسعه لرستان مهیا کرد.

وی یادآور شد: اکنون بیکاری به عنوان مشکل اصلی مردم لرستان محسوب می‌شود و به نوعی تمامی خانواده‌ها با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنند با وجود اینکه جوانان تحصیل کرده‌اند اما شغلی برای آنها وجود ندارد و در نتیجه ایجاد اشتغال برای قشر جوان به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین تبدیل شده است.