Skip to Content

نماینده مجلس باید نگرش ملی را به منافع منطقه ای ترجیح دهد

نماینده مجلس باید نگرش ملی را به منافع منطقه ای ترجیح دهد


دهقانی فیروزآبادی گفت: نماینده مجلس باید دارای نگرش بین المللی باشد و مقتدرانه مواضع نظام را دنبال کند و منافع و مصالح ملی را بر منافع شخصی و منطقه‌ای ترجیح دهد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا؛ کمال دهقانی فیروزابادی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره شاخص‌های انتخاب درست و خصوصیات یک نماینده منتخب گفت: کسی که از هر منطقه‌ای وارد مجلس می‌شود باید دید وسیع و نگرش بین المللی داشته باشد بدان معنا که استراتژی جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی و تعامل با کشورها را درک کرده و بداند که ما باید قدر خود را دانسته و قاطعانه و شجاعانه بر مواضع اصولی‌مان پافشاری کنیم و به سمت هدف های ترسیم شده حرکت کنیم.
 
این عضو کمیسیون امنیت ملی شجاعت در بیان دیدگاه‌ها را به عنوان یک دیگر از ویژگی‌های نماینده برشمرد و افزود: نماینده باید منافع و مصالح ملی را بر همه چیز ترجیح دهد و مقتدرانه مواضع نظام را دنبال کند. لذا می‌توان با قاطعیت گفت دفاع از مصالح و منافع ملی یکی از ویژگی های مهم یک نماینده مجلس است.
 
نماینده تفت و مبید با بیان این که «نماینده باید با نگاه ملی توأم با عقلانیت به مصالح و منافع کشور نگاه کند» افزود: نماینده باید قدر اتحاد و انسجام در کشور را دانسته و بداند که کشور با کار و تلاش به جایی رسیده، پس لازم است فضای کار کردن را در کشور فراهم کرد و کارآفرینان را مورد حمایت قرار داد. قطعا کسانی که دنبال رانت و فساد هستند به جایی نخواهند رسید.
 
دهقانی با بیان این که «نماینده باید جلوی تبعیض‌ها را بگیرد» اظهار کرد: نماینده باید تلاش کند که راه‌های منتهی به رانت را بسته و در سطح منطقه و استان خود هم حرف های مردم را شنیده و به آنها کمک کند.