Skip to Content

هدف آمریکا از مذاکره، محدودیت فعالیت هسته ای است

هدف آمریکا از مذاکره، محدودیت فعالیت هسته ای است


گودرزی ؛

گودرزی با بیان اینکه هدف آمریکایی‌ها از مذاکره محدودیت در فعالیت‌های هسته‌ای است، گفت: اختصاص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری نیز بهانه‌ای برای باز کردن باب مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی ایران است. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ عباس گودرزی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مباحثی مبنی بر مذاکره مجدد با آمریکایی‌ها پس از برجام، گفت: ما هیچ‌گونه مذاکره مجددی با آمریکایی‌ها و حتی اروپایی‌‌ها پس از برجام نداریم، هر چه بوده، قبلا توافق کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه، مذاکره مجدد با آمریکایی‌‌ها و اروپایی‌‌ها به معنی ایجاد محدودیت بیشتر در فعالیت‌های هسته‌ای و اقدامات منطقه‌ای کشور طی سال‌های آینده است، اظهار داشت: هدف اصلی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از طرح مذاکره مجدد، به هر بهانه‌ای، ایجاد محدودیت‌های بیشتر در توسعه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است که بر هیمی اساس ما هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی نخواهیم داشت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: معتقدم طرح فرانسه برای اختصاص خط اعتباری 15 میلیارد دلاری نیز بهانه‌ای برای باز کردن باب مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی ایران است و فرانسوی‌ها نیز حرف‌های اوباما برای ایجاد برجام‌‌های 2، 3 و.. را مطرح می‌کند؛ نباید در زمین فرانسوی‌ها برای مذاکره با آمریکایی‌‌‌ها بازی کنیم.

گودرزی ادامه داد: فرانسوی‌ها ایجاد محدودیت در فعالیت‌های هسته‌ای ایران و کاهش ارتباطات منطقه‌ای و حمایت نکردن از محور مقاومت و حزب‌الله را از شروط اصلی اختصاص خط اعتباری 15 میلیارد دلاری برای ایران عنوان می‌کنند، آنها در ازای وعده واهی، درخواست‌های بیشتری از جمهوری اسلامی ایران دارند.

وی تأکید کرد: نباید هیچ مذاکر‌ه‌ای با آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها داشته باشیم، زیرا هدف‌شان تبدیل جمهوری اسلامی ایران به کشوری خنثی و مطیع راهبردهای خصمانه آنهاست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ایران در شرایطی که طرف مقابل هیچ اقدامی برای حفظ برجام انجام نداده، با اقتدار گام سوم کاهش تعهدات برجامی را در راستای منافع ملی کشور برداشته است.