Skip to Content

هولوکاست‌سازی آمریکا در جنگ سوریه

نمایندگان ملت مطرح کردند:

نمایندگان مجلس ضمن رد ادعای آمریکا درباره وجود کوره های آدم سوزی در سوریه بیان داشتند که واشنگتن ، ریاض و تل آویو به دنبال بهانه چینی برای حمله مستقیم به دمشق هستند.
 
به گزارش مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ به موازات سفر ترامپ به خاورمیانه و افزایش تهاجمات آمریکا علیه دمشق ، سناریویی جدید کلید خورده است.  وزارت امور خارجه امریکا به نقل از سازمان جاسوسی سیاCIA،دولت سوریه را به سوزاندن اجساد زندانیان کشته‌ شده در زندان نظامی صیدنایا و لاپوشانی میزان گسترده کشتار در این زندان متهم کرد.

در مقابل این اتهام،وزارت امور خارجۀ سوریه در بیانیه ‌ای اعلام کرد کرد دولت‌های مختلف امریکا برای توجیه سیاست‌های تجاوزکارانه و مداخله‌جویانه خود در دیگر کشورها دروغ ‌پردازی کرده و تهمت می‌زنند. دولت امریکا روز گذشته یک نمایشنامه هالیوودی دیگر را که از واقعیت به دور بود، ارائه داد و دولت سوریه را به ساخت کوره آدم‌سوزی در زندان صیدنایا متهم کرد.

خبرگزاری سانا اعلام کرد این وزارتخانه اتهام اخیر امریکایی‌ها را به شدت محکوم کرد و افزود: این ادعاها کاملاً بی‌اساس هستند. در این بیانیه آمده است ادعاهای دولت واشنگتن ساخته تصورات این دولت و عوامل آن است.

وزارت امور خارجه سوریه تصریح کرد ادعای جدید امریکایی‌ها در ادامه تهمت‌های قبلی واشنگتن علیه سوریه از جمله استفاده از «بمب‌های بشکه‌ای» و «تسلیحات شیمیایی» علیه گروه‌های معارض است.

در همین حال، «کُنستانتین کوساچِف» عضو مجلس فدرال (مجلس سنا) روسیه گفت: اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره اعدام های جمعی و کوره های آدم سوزی در سوریه با هدف سنگ اندازی در مسیر حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات گروه های متخاصم این کشور انجام می گیرد.

نکته جالب اینجاست که زمزمه این برنامه جدید از چند ماه پیش آغاز شده بود.زمانی که رسانه‌ها اعلام کردند ،«آلوئیس برونر»، معاون آدولف آیشمان افسر بلندپایه حزب نازی، یکی از جنایتکاران جنگی در سن ۸۹ سالگی در دمشق درگذشته است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تحلیل توطئه جدید ترامپ هدفی فراتر از تحت الشعاع قراردادن مذاکرات سیاسی سوریه را بیان داشتند. به نظر نمایندگان ملت ، حامیان جنگ سوریه به دنبال بهانه جدید در جهت تهاجم مستقیم علیه دمشق هستند.

توطئه چینی براساس نرم افزار تل آویو در خاورمیانه

سیدراضی نوری با اشاره به سفر خاورمیانه ای ترامپ گفت: توطئه های ایالات متحده با توجه به رویکرد جنگ طلبانه همیشگی واشنگتن در جریان سفر رئیس جمهوری آمریکا تشدید شده است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان این که آمریکا همواره برای پیشبرد اقدامات خصمانه طراحی شده در واشنگتن نیازمند بهانه بوده است، گفت: پس از شکست ادعای جعلی استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی شاهد طرح ادعای کوره های انسانی در سوریه هستیم.

وی با اشاره به ادعای وجود کوره در زندان حاشیه دمشق تصریح کرد: خط خبری خطرناکی علیه دمشق آغاز شده است که ترامپ تلاش می کند باتوجه به آن و تحریک افکار عمومی دنبال توجیه حمله به سوریه است.

راضی نوری گفت: نکته جالب اینجاست که در میان مزدوران سعودی در جنگ سوریه که تحت نظارت آمریکا در حال جنگ با دمشق هستند نیز شاهد اختلاف و درگیری هستیم.

وی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که ترامپ براساس طراحی نرم افزاری تل آویو در حال اجرای توطئه های زنجیره ای است که شامل نفوذ در برخی طیف های مقاومت نظیر حماس نیز می شود.

این نماینده مجلس دهم گفت: هدف اصلی توطئه های آمریکا تثبیت منافع نامشروع رژیم صهیونیستی و حمله به قلب جریان مقاومت است.

وی گفت:  شرایط امروز خاورمیانه باتوجه به رویکرد ترامپ و حضور در میان رهبران عرب خاورمیانه به گونه ای است که باید به شکلی هوشمند با آن مقابله کرد.

 

سناریونویسی هولوکاست برعلیه دمشق

سید حسین نقوی حسینی ضمن بیان این که ارتش سوریه ضربات کشنده ای به تروریست های تکفیری وارد کرده اند ، گفت: دمشق راهی سخت را در جنگ با تروریسم پشت سر گذاشته است اما موفقیت های دولت سوریه امید بخش رهایی این کشور از جنگ است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: معضل اساسی جنگ سوریه اینجاست که رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع خاورمیانه به دنبال بهانه تراشی در جهت مداخله نظامی آمریکا علیه دمشق و شخص بشاراسد هستند.

وی در ادامه افزود: موارد متعددی رسانه های غربی مدعی شده اند که ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی و کشتار جمعی استفاده کرده است اما تاکنون هیچ سندی در این رابطه ارائه نکرده اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ارتش سوریه در جنگ با تروریست ها و معارضین در روزهایی که تهدیدات علیه دمشق در اوج خود بود ، هرگز  از تسلیحات شیمیایی استفاده.

وی تصریح کرد: استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی در شرایطی که حلب آزاد شده و تروریست ها متحمل ضربات کشنده شده اند ؛ هیچ گونه توجیه عقلانی ندارد.

نقوی حسینی گفت: پس از ناکامی ادعای دروغین استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی ، سناریوپردازی هالیوودی کوره های آدم سوزی در سوریه کلید خورده است.

وی با بیان این که ادعای حضور و مرگ «آلوئیس برونر»، معاون آدولف آیشمان افسر بلندپایه حزب نازی در سوریه مقدمه چینی برای توطئه ای جدید بوده است ، گفت: ادعای وجود کوره در اطراف دمشق برای سوزاندن اجساد بهانه هالیوودی آمریکایی ها است.

این نماینده مجلس دهم ضمن رد شدید الحن ادعای وجود کوره در اطراف دمشق گفت: آمریکا تحت مهندسی تل آویو با هر بهانه ای به دنبال تهاجم علیه دمشق و دولت مشروع سوریه است کمااین که می بینیم ارتش این کشور مورد تهاجم موشکی و نظامی قرار می گیرد تا تروریست ها از آن نهایت بهره را کسب کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا علاوه بر تهاجم مستقیم ، توطئه جنگ نیابتی از طریق تحریک همسایگان سوریه را دنبال می کند و ما نمونه مشهود آن را در مرز سوریه و اردن مشاهده می کنیم.

نقوی حسینی گفت: پیش بینی ها این است که همزمان با سفر ترامپ به خاورمیانه ، رویکرد تهاجمی سناریوهای هالیوودی علیه دمشق تشدید شود تا جنگ نیابتی به جنگ مستقیم تبدیل شود.

وی در انتها گفت: مقابله با تغییر تاکتیک آمریکا علیه دمشق نیازمند هوشمندی ویژه است که حملات رسانه ای دشمنان دمشق را در نطفه ناکام بگذارد.

 

لایه های پنهان تصویرسازی جعلی ترامپ درباره زندان دمشق

سیدمحمدجواد ابطحی گفت: رژیم صهیونیستی تمام هویت جعلی خود را مرهون ویرانه های جنگ جهانی دوم و مظلوم نمایی درباره هولوکاست هستند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: زنده نگه داشتن شایعات درباره سران و رهبران رایش سوم از جمله فرار آدولف هیتلر به آمریکا لاتین یا حتی ادعای حضور «آلوئیس برونر»، معاون آدولف آیشمان افسر بلندپایه حزب نازی در سوریه همگی در جهت نازیسم هراسی برای حمایت از تل آویو بوده است.

وی در ادامه افزود: سناریوی ادعای حضور طراح هولوکاست در سوریه ظاهرا از آن دسته داستان های تخیلی تاریخی است که سوژه مناسبی برای فیلم های مورد حمایت هالیوود و صهیونیست ها محسوب می شود.

ابطحی گفت: آمریکایی ها با ایجاد حس تاسف و تاثر در جامعه جهانی به دنبال اجرای یک حمله سریع به دمشق هستند.

وی تاکید کرد: آنچه که با انتشار چند عکس مجعول ماهواره ای رخ داده آنچنان مضحک و تمسخر آمیز است که احتمالا آمریکایی ها کوره های آجرپزی ورامین را هم به عنوان کوره آدم سوزی معرفی خواهد کرد.

این نماینده مجلس دهم گفت: ناکامی آمریکا در ایجاد بهانه حمله به سوریه در تاریخ توسعه طلبی ایالات متحده و مداخلات خصمانه واشنگتن بی سابقه است.

وی تصریح کرد: برای تهران قابل پیش بینی است که به بهانه ادعاهای مطرح شده درباره زندان دمشق ، حملات آمریکا علیه سوریه تشدید شود.

ابطحی با اشاره به برنامه سفر ترامپ به عربستان و سرزمین اشغالی گفت: رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر اجرای ناتوی عربی در جهت مقابله با ایران اقدام به عقد قرار 100میلیارددلاری تسلیحاتی با سعودی ها و کشورهای عرب خاورمیانه خواهد کرد.

وی گفت: لایه پنهان رفتار خصمانه و توطئه جدید آمریکا علیه دمشق این است که ترامپ ضمن حفاظت از منافع نامشروع رژیم صهیونیستی با قراردادهای نظامی سعودی ها را بیش از گذشته وابسته پنتاگون خواهد کرد و چرخ کارخانجات اسلحه سازی آمریکا را به حرکت در آورد.

نماینده مردم خمینی شهر در ادامه گفت: دونالد ترامپ که در واشنگتن با بحران مشروعیت دست به گریبان است تلاش می کند حمایت لابی های صهیونیست در آمریکا را کسب کرده و نرخ نجومی بیکاری و رکود اقتصادی ایالات متحده را کنترل کند.