Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

ورود دادستان به پرونده زمین‌خواری «زیارت» و توقف ساخت‌وسازها

ورود دادستان به پرونده زمین‌خواری «زیارت» و توقف ساخت‌وسازها


طاهری خبر داد

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود دادستان، ساخت و سازهای غیرقانونی در مسیر ناهارخوران به روستای زیارت متوقف و در مواردی شاهد تخریب این ساخت و سازها بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی در منطقه روستای زیارت در استان گلستان گفت: این ساخت و سازهای غیرقانونی از منطقه گردشگری ناهارخوران تا روستای زیارت انجام شده و 50 درصد مسیر، ما شاهد این ساخت‌وسازهای غیرقانونی هستیم.

وی افزود: با اقداماتی که دادستان انجام داده، این ساخت و سازها متوقف شده و در مواردی نیز این ساخت‌وسازهای غیرقانونی تخریب شده است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع دیگری که تحت عنوان ساخت و سازهای غیرقانونی در خصوص روستای زیارت مطرح می‌شود، ساخت و سازهایی است که توسط اهالی روستا انجام شده که البته افرادی که این ساخت‌وسازها را داشته‌اند، عموماً مالکان اصلی زمین‌ها بوده‌اند.

طاهری اضافه کرد: اداره منابع طبیعی با توجه به ناهماهنگی‌هایی که وجود داشته، برخی از زمین‌های مردم را در ذیل منابع طبیعی تعریف کرده و به همین سبب تعارضاتی در این باره ایجاد شده است.

وی در پایان گفت: طی جلساتی که با مسئولین هم داشتیم، مقرر شد تا در مرحله اول این دو موضوع (ساخت و سازهای غیرقانونی در مسیر ناهارخوران به زیارت و ساخت‌وسازها توسط اهالی روستای زیارت) تفکیک شوند و در مرحله دوم، در مواردی که ساکنان روستای زیارت صاحبان زمین‌ها هستند و سند مالکیت دراختیار دارند، از ساخت و سازهای آنها جلوگیری نشود.