Skip to Content

ورود مجلس به بازار سیاه حمل و نقل زائران اربعین

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که ایجاد بازار سیاه در حمل و نقل زائران اربعین برای مجلس محرز شود، با متخلفان برخورد می‌کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از مهر؛ حجت الاسلام احد آزادی‌خواه با اشاره به مراسم اربعین حسینی،گفت: فراکسیون حج و زیارت قطعا بعد از تعطیلات مجلس، جلسه‌ای را با مسئولان ذیربط جهت ارزیابی این مراسم و مشکلات و موانع زائران برگزار خواهد کرد.

وی متذکر شد: البته پیش از مراسم اربعین هم از مسئولان ستاد اربعین و دستگاه‌های مسئول دعوت به عمل آوردیم و آنان توضیحات لازم را درباره مسائل مختلف مراسم عبادی _سیاسی اربعین حسینی و تمهیداتی که برای این مراسم در نظر گرفته‌اند، به ما ارائه دادند.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به کمبود و گرانی برخی از وسایل نقلیه در مرزها و همچنین عراق، اظهار داشت: ما در جلساتی که پیش از برگزاری مراسم اربعین حسینی تشکیل دادیم، تاکید کردیم که همه هزینه‌ها برای زوار اربعین باید شفاف باشد و آنان باید با آگاهی کامل از نحوه پرداخت هزینه‌ها در این مراسم حاضر شوند.

آزادی‌خواه تاکید کرد: طبق توضیحاتی که به ما ارائه شد، دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش کرایه حمل و نقل زائران اربعین نداشت و اگر از زوار هزینه اضافه دریافت شده، قطعا در بازار سیاه بوده است.

وی گفت: در صورتی که برای مجلس محرز شود که در حمل و نقل زائران اربعین حسینی بازار سیاه ایجاد شده است، قطعا موضوع را از طریق ستاد اربعین پیگیری می‌کنیم و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.