Skip to Content

ورود مجلس به توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق

رنجبرزاده ؛

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: قطعاً مجلس هفته آینده به توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق توسط انگلیسی‌ها ورود خواهد کرد و این مسئله را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ اکبر رنجبرزاده با اشاره به توقف نفتکش ایرانی در جبل الطارق توسط انگلیسی‌ها گفت: رویه انگلیسی‌ها در طول تاریخ گذشته راهزنی بوده است و این مسئله یا به شکل استثمار و یا غیر آشکار رخ می‌داده است.

وی تاکید کرد: انگلیسی‌ها این بار در توقیف نفتکش ایرانی دست به دزدی آشکار زده‌اند و می‌خواهند آبرو‌های از دست رفته آمریکایی‌ها را جبران کنند.

این نماینده مجلس، تاکید کرد: انگلیسی‌ها به دنبال این هستند تا با این اقدام به نوعی موقعیت از دست رفته خود در مجامع بین المللی را کسب و حفظ کنند که باید گفت این اقدام ره به جایی نمی‌برد و مجبور خواهند شد تا از این اقدام برگردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بین آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در دشمنی با ایران تقسیم کار شده است، اظهارداشت: باید پای همه کسانی که بخواهند با خوی دشمنی علیه ایران اقدام کنند، از خلیج فاس کوتاه شود.

این نماینده مجلس، تاکید کرد: قطعا مجلس هفته آینده به این موضوع ورود خواهد کرد و این مسئله را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

رنجبرزاده بیان داشت: اگر این شیوه‌های نامناسب انگلیسی‌ها ادامه پیدا کند حتما مسئولین تدابیر مقابله‌ای با این کشور را مطرح خواهند کرد.