Skip to Content

وزارت امور خارجه به ادبیات بد و تهدیدآمیز آمریکایی‌ها پاسخ دهد

وزارت امور خارجه به ادبیات بد و تهدیدآمیز آمریکایی‌ها پاسخ دهد


ابراهیم کارخانه ای:

وزارت امور خارجه به ادبیات بد و تهدیدآمیز آمریکایی‌ها پاسخ دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی ،ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره لزوم بررسی برجام در مجلس، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در طول 26 سال زعامت مدبرانه و هوشمندانه خود بارها کشور را از خطرات بزرگ نجات داده‌اند.

وی افزود: در طول چند ماهه اخیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب بارها در اقداماتی پیش‌دستانه، خطرات توطئه آمریکا را برای نفوذ و رخنه به نظام اسلامی را یادآور شدند و دولت و ملت ایران را از توطئه‌های برنامه‌ریزی شده آمریکا برحذر داشتند.

این عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس در ادامه تصریح کرد: اینکه جان کری در مرکز قانون اساسی آمریکا با صراحت عنوان نموده که «اکنون فرصت بی‌نظیری برای آمریکا در ایران فراهم شده است»، نشان از خواب آشفته‌ای دارد که آمریکایی‌ها برای ملت ایران دیدند.

وی تصریح کرد: اگر چه این خواب‌ها با درایت و هوشمندی رهبر انقلاب و ملت و دولت ایران هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد ولی جا دارد که رئیس‌جمهور محترم به عنوان عالی‌ترین مقام فرماندهی اجرایی کشور فرصت توطئه را از دشمن بستاند و نیز با اتخاذ تدابیر لازم امکان توطئه، حفظ چارچوب تحریم‌ها و تعلیق یا توقف به جای لغو تحریم‌ها را از دشمن سلب نمایند که در غیر این صورت از حاصل مذاکرات جز توطئه و خسارت چیزی عاید ملت ایران نخواهد شد.

کارخانه‌ای بر همین اساس یادآور شد: بدون شک این مهم زمانی میسر است که دولت و مجلس با وحدت کلمه بر سر منافع و مصالح ملت ایران از تصمیمی واحد و اقدامی هماهنگ، قدرتمندانه و شجاعانه از حقوق ملت ایران دفاع کنند و راه هر نوع نفوذ سیاسی، اقتصادی و بدعهدی دشمن را که مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید فرمودند سد نمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شایسته است دستگاه دیپلماسی و سیاسی کشور که مسئولیت انجام مذاکرات را به عهده داشته است در جهت دفاع از عزت و اقتدار ملت ایران و اقدامی شجاعانه طی بیانیه رسمی اولاً هشدار جدی به ادبیات بد و تهدیدآمیز آمریکایی‌ها بدهد و از سوی دیگر با توجه به اینکه هنوز توافقی صورت نگرفته با صراحت اعلام کند که در ادامه روند با استناد به ماده 52 کنوانسیون 1969 وین، هر نوع توافق با آمریکایی‌ها فاقد اعتبار است.