Skip to Content

وزارت صنعت مکلف به ارائه گزارش اجرای قانون استفاده از توان تولیدی به مجلس

نمایندگان مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف به ارائه گزارش ۳ ماهه اجرای قانون استفاده از توان تولیدی به مجلس کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 18 دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی با ماده 24 این طرح با 190 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس ماده 24 طرح مذکور؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است عملکرد اجرای این قانون را هر سه‌ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.

براساس این گزارش دکتر علی لاریجانی در جریان بررسی ماده 25 این طرح در پاسخ مخالفتکمال دهقانی فیروز آبادی،  لزوم بررسی اصلاحات موادی از طرح که به کمیسیون ارجاع شده را یادآور شد و گفت: با توجه به ضرورت رفع ابهام از برخی مواد ارجاعی مانند ماده 2 در مورد حذف مناطق آزاد تجاری از مشمولیت این قانون، ماده 25 را مرعی گذاشت تا پس از رفع ابهامات مجدد بررسی شود.

 

گفتنی است در ماده 25 این طرح آمده است؛ از تاریخ لازم‎الاجراءشدن این قانون، کلیه مواد قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات‌‌های مستقیم مصوب 1/5/1391» به‌جز ماده (12) آن نسخ می‎گردد