Skip to Content

وزارت کشور ملزم به راه اندازی سامانه اطلاعات پرسنلی شهرداری ها شد

وزارت کشور ملزم به راه اندازی سامانه اطلاعات پرسنلی شهرداری ها شد


نمایندگان مجلس با راه اندازی سامانه اطلاعات پرسنلی شهرداری ها، سازمان ها، نهادها، موسسات و شرکت های وابسته توسط وزارت کشور موافقت کردند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی ، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با ماده 19 این لایحه با 136 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از 213 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 19 آمده است: به منظور کاهش هزینه‌های جاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و ساماندهی نیروی انسانی آنان، وزارت کشور مکلف می شود حداکثر تا شش ماه پس از لازم‌الاجراءشدن این قانون نسبت به راه اندازی سامانه اطلاعات پرسنلی شهرداری‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکتهای وابسته به آنها اقدام نماید. شهرداری‌ها مکلفند نسبت به ثبت اطلاعات حداکثر سه‌ماه بعد از راه‌اندازی سامانه مذکور اقدام نمایند.

تبصره- مقررات استخدامی کلیه کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و مؤسسات، سازمان‌ها و شرکتهای وابسته به شهرداری بر طبق آیین‌نامه‌ای است که توسط وزارت کشور با همکاری سازمان اداری و استخدامی ظرف مدت شش‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.