Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

پرونده هسته ای از ابتدا تا انتها با مدیریت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید

پرونده هسته ای از ابتدا تا انتها با مدیریت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید


نمایندگان مجلس شورای اسلامی

پرونده هسته ای از ابتدا تا انتها با مدیریت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی ، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسی های دقیق و مسئولانه برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه کشور صادرکردند و از همه‌ی دست‌اندرکاران این فرایند پرچالش، در همه‌ی دوره‌ها از جمله هیئت مذاکره‌کننده‌ی اخیر که در توضیح نقاط مثبت و در اصلِ تثبیت آن نقاط همه‌ی سعی ممکن خود را به کار بردند تشکر نمودند.

در این راستا تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کردند که پرونده هسته ای از ابتدا تا انتها با مدیریت رهبری به سرانجام رسید.

 کولیوند:همه گروه ها باید حول محور نامه رهبری به اجرای برجام کمک کنند

محمدجواد کولیوند در مورد نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری در خصوص اجرای برجام، افزود: اساس نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور برای این بود که وفاق و وحدت در کشور حفظ شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه تاکید دارند که برجام باید اجرا شود، تاکید کرد: برجام زمانی که اجرا می شود باید قیدهایی داشته باشد که تعدادی از این قیود توسط مجلس شورای اسلامی معین شده و مقام معظم رهبری نیز با توجه به نقطه نظراتی که دارند تعداد دیگری از قیود را مشخص کردند.

نایب رئیس اول کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس نهم متذکر شد: هدف رهبر معظم انقلاب در این نامه این است که دولت و همه مجریان برجام مراقبت ویژه ای داشته باشند تا خدایی ناکرده دشمنان از طریق برجام به کشور نفوذ فرهنگی و اقتصادی نکنند.

وی با بیان اینکه نامه مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و باید همه گروه ها حول محور این نامه که به دولت ابلاغ شده به اجرای برجام کمک کنند، گفت: همه باید به این سمت برویم تا دولت بتواند به درستی و با در نظر گرفتن قیود مطرح شده برجام را اجرا کند.

نایب رئیس اول کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکید ما بر این است که دولت باید در مقابل مناقشات بایستد تا جامعه دو قطبی نشود، ادامه داد: مقابله با دو قطبی شدن جامعه از تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید همه به اصول اساسی نظام توجه کنند تا وحدت ایجاد شود.

 پیرموذن: مقام معظم رهبری با مدیریت و حمایت قاطع خود پرونده هسته ای را به نتیجه رساندند

کمال الدین پیرموذن با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در اجرای برجام گفت:مقام معظم رهبری با مدیریت و حمایت قاطع خود از دولت و تیم با کفایت مذاکره کننده ایرانی پرونده هسته ای کشور را از ابتدا تا پایان به سرانجام رسانید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر همگان مسجل شد که برجام خواست واقعی ملی است، افزود:ادامه مخالفت با برجام بعد از طی روند تصویب قانونی برجام کاری نسنجیده سخیف و مخالف منافع ملی است.

استمرار تخریب برجام اثبات در خط رهبری و مردم نبودن است

پیرموذن با تاکید بر اینکه با تایید نهایی برجام توسط رهبری دیگر هرگونه سیاه نمایی برجام کاری عبث و نفسانی است، ادامه داد:استمرار تخریب برجام توسط برخی انحصارگران جز در خط رهبری و مردم نبودن را اثبات نمی کند.

وی با اشاره به اینکه استمرار تخریب برجام را افکار عمومی بر نمی تابد، تصریح کرد: همه آنانی که در اندیشه توسعه پر شتاب ایران اسلامی هستند، باید به جد دولت را در به سرانجام رسانیدن برجام تا نقطه نهایی یاری کنند.مملکتی که ولایت فقیه دارد بن بست ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود:رهبری همچنین بر این موضوع تاکید کردند که دولت و ملت نباید از روحیه استکبارستیزی و توطئه غربی ها خصوصا آمریکایی ها غافل شوند و روحیه علوی و حسینی ملت ایران این امر خطیر را از همگان خواستار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سخنی از امام خمینی(قدس سره) در رابطه با اینکه مملکتی که ولایت فقیه دارد بن بست ندارد، افزود:ملت ایران با چشم خود این امر سرنوشت ساز را در مراحل تصویب برجام با تمام وجود خود مشاهده کردند.

نکو: نامه رهبری راه تفسیر به رای آمریکا را بست/لزوم اجرای برجام در فضایی آرام و باقید شروط رهبری و مجلس

ابراهیم نکو درباره نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری در خصوص اجرای برجام و اینکه آمریکا هیچ گاه قابل اعتماد نبوده است، گفت: آمریکا برای ملت ایران شناخته شده و خطر توطئه آمریکایی ها قطعا زمانی شدت می گیرد که اختلافات داخلی بیشتر باشد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختلافات داخلی سبب خوشحالی آمریکایی ها خواهد شد به خصوص در شرایط فعلی که نیاز به وحدت بیشتری احساس می شود، بیان کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای سال بر همدلی و همزبانی دولت و ملت تاکید کردند و همه باید این موضوع را مد نظر قرار دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم با بیان اینکه موضوعی را که مقام معظم رهبری در نامه اخیرشان مطرح کردند فراتر از یک موضوع عادی است، متذکر شد: این نامه سبب شد تا آمریکایی ها پای خود را فراتر از گلیم شان دراز نکنند و از طرف دیگر هشداری به داخلی ها بود تا آمریکایی ها از اختلافاتی که ممکن است بر اثر برجام ایجاد شود، استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه طرح این مسائل از سوی مقام معظم رهبری نشان از بصیرت و زمان شناسی هوشمندانه ایشان دارد، گفت: باید همه مراقب باشیم با پرداختن به حاشیه ها زمینه ساز خرسندی آمریکایی ها نباشیم و از طرف دیگر زمینه را برای تخلفات آن ها فراهم نکنیم.

نکو با بیان اینکه برای اجرای برجام باید فضای آرامی به وجود بیاید تا دولت آن را بر اساس رهنمودهای رهبری و شروط مجلس شورای اسلامی اجرا کند، خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب عملکرد مجلس شورای اسلامی پیرامون طرحی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد را زیر نظر داشته اند و ضمن بررسی آن به نکات دیگری در خصوص برجام اشاره کرده اند.

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامه مقام معظم رهبری در خصوص اجرای برجام توسط دولت همه راه های فرار آمریکا و هم پیمانانش از انجام تعهدات خود را می بندد، افزود: نفوذی را که آمریکا ممکن است با تفسیر به رای ها در کشور انجام دهد، با این نامه بسته می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامه مقام معظم رهبری در این برهه از زمان مهر تاییدی بر موضوع برجام بود، ادامه داد: شروط و نقشه راهی که ایشان در زمینه برجام عنوان کرده اند و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی فضا را برای دولت آماده می کند تا برجام را اجرائی کند.

 

حیدرپور: پرونده هسته ای از ابتدا تا انتها با مدیریت رهبری به سرانجام رسید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برداشت مقام معظم رهبری ملاک عمل است، گفت: پرونده هسته ای از ابتدا تا کنون با مدیریت مقام معظم رهبری مسیر خود را طی کرده و در پایان با تایید نهایی ایشان به نتیجه رسید.

عوض حیدرپور شهرضایی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در اجرای برجام گفت: ایشان طی نامه ای مجموعه ای را که تحت عنوان طرح در مجلس و شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید را تایید کردند  و نقطه نظراتی در رابطه با مصوبه مجلس و شورای عالی امنیت ملی اعلام کردند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برداشت مقام معظم رهبری ملاک عمل است، افزود: پرونده هسته ای از ابتدا تا کنون با مدیریت مقام معظم رهبری مسیر خود را طی کرده است و در پایان با تایید نهایی ایشان به نتیجه رسید، بدون مدیریت رهبری از ابتدا و انتها این پرونده به سرانجام نمی رسید.

کنار گذاشتن مناقشات داخلی و توجه به توطئه های آمریکا

حیدرپور با اشاره به تصویب طرح برجام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه مجلس شورای اسلامی به گونه ای بوده است که رهبر معظم انقلاب در پیامشان به آن استناد کرده و از همه بخش ها و تیم ها از ابتدا تاکنون خصوصا در دوسال گذشته تشکر نمودند، مقام معظم رهبری ضمن تایید برجام مصوبه ای که در مجلس و شورای عالی امنیت ملی انجام شد را کاری قابل تحسین و بزرگ ارزیابی کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با یادآوری این موضوع که غربی ها خصوصا آمریکایی ها همیشه دنبال نیرنگ و توطئه بوده و همیشه آن را دنبال می کنند، تصریح کرد: ایشان بر اجرای دقیق برجام تاکید کرده و به توطئه ها و نفوذ آمریکا توجه دادند و اکنون زمان آن رسیده که گروه های داخلی مناقشات را کنار بگذارند و به توطئه های آمریکا توجه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه با برخی صحبت ها بیم اختلاف در کشور می رفت که با بیانات مقام معظم رهبری به همه آنها خاتمه داده شد، افزود: اکنون زمان اجرای طرح برجام است که اگر قرار است اورانیوم غنی شده داده و به جای آن کیک زرد بگیریم باید قراردادی منعقد شده و توافق های آنها محکم وحقوقی باشد که توسط غربی ها نقض نشود.

وی ادامه داد: با پایان دادن به مناقشات به دولت اجازه داده شود که در فضایی آرام با شروطی که مجلس و رهبری تعیین کرده اند برجام را به صورت دقیق اجرا کنند و سازمان انرژی اتمی نیز باید طرح خود برای توسعه فناوری هسته ای را تهیه و به شورای عالی امنیت ارائه دهد.

نباید درهای واردات به کشور گشوده شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پول های  آزاد و وارد شده به کشور در اثر رفع تحریم ها باید صرف تولید شود، اظهار داشت: نباید درهای واردات به کشور گشوده شده و واردکننده محض شویم، اگر وارداتی به کشور صورت می گیرد باید واردات تکنولوژی و دانش فنی باشد.

 باقری بناب:مصوبه مجلس درخصوص برجام از منویات مقام معظم رهبری نشأت گرفته بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برجام تاکنون موافقان و مخالفانی داشته، تاکید کرد: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری از این به بعد باید به دنبال نقاط قوت برجام باشیم و راه های نفوذ آمریکا را نیز مسدود کنیم.

محمد باقری بناب باقری درباره نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری در خصوص اجرای برجام، اظهار داشت: نامه مقام معظم رهبری منشوری برای برنامه هسته ای کشور است و این نامه می تواند خط مشی نظام در خصوص برنامه هسته ای را مشخص کند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به خوبی نقاط ضعف و قدرت برجام را در نامه خود مورد توجه قرار دادند، بیان کرد: این نامه در این برهه از زمان برای کشور یک برکت است و استراتژی مشخصی را برای مسائل هسته ای معین کرده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام تاکنون موافقان و مخالفانی داشته، تاکید کرد: از این به بعد برجام به هیچ وجه نباید تضعیف شود و هر اظهارنظر بی موردی مخالفت با مواضع رهبری محسوب می شود، بنا بر فرموده مقام معظم رهبری از این به بعد باید به دنبال نقاط قوت برجام باشیم و راه های نفوذ آمریکا را نیز مسدود کنیم.

وی با بیان اینکه تیزبینی آقای دکتر لاریجانی نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در این مسئله حساس مطیع رهبری بودند و مواضع ایشان را دنبال کردند، گفت: طرح مربوط به برجام که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، از منویات مقام معظم رهبری نشأت گرفته بود.

باقری با بیان اینکه باید از آقای دکتر لاریجانی و سایر دوستانی که برای این طرح زحمت کشیدند تشکر کرد، ادامه داد: از این به بعد مسائل نباید به گونه ای پیش برود که عده ای برای پیشبرد اهداف سیاسی خود از مقام معظم رهبری هزینه کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از این به بعد هر کسی که در خصوص نقاط ضعف برجام سخنی بگوید به نظر من در مقابل مقام معظم رهبری قرار گرفته است، افزود: از طرف دیگر دولت و مسئولان اجرائی باید توجه داشته باشند که نقاط ضعف برجام را با فرامین مقام معظم رهبری و شروط مجلس شورای اسلامی پوشش دهند و حقوق جمهوری اسلامی در برجام را احیا کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور پس از اجرای برجام که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: بعد از این باید به شدت مواظب باشیم که به هیچ گونه ای به آمریکا و سایر کشورهای مانند او وابستگی اقتصادی نداشته باشیم.