Skip to Content

پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ: رفتارهای سیاسی درفضای جامعه مانع اصلی در قانون گذاری درست است

Loading the player...

دانلود

 

پورمختار در نطق میان دستور:

رفتارهای سیاسی درفضای جامعه و البته در مجلس مانع اصلی و عمده در قانون گذاری درست و مطابق با نیازها و خصوصا نظارت  دقیق بر کارکرد دستگاه  های مختلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت، محمدعلی پورمختار در نشست علنی امروز (چهارشنبه 18 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: حفظ قداست مجلس در وهله اول در گرو رفتار و گفتار صواب و موافق با شأن جایگاه مجلس و نمایندگی ملت بزرگ ایران از نمایندگان محترم است که از گزند دشمنان  ملت و بد خواهان در امان  باشند.

 نماینده  مردم بهار  و کبودرآهنگ  در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: امروزه متاسفانه رفتارهای سیاسی درفضای جامعه و البته در مجلس مانع اصلی و عمده  در قانون گذاری درست و مطابق با نیازها و خصوصا نظارت  دقیق بر کارکرد دستگاه  های مختلف  است.

 وی ادامه داد: امیدوارم با ملاحظه شرایط  خاص کشور و مشکلات عدیده ای مانندمشکلات اقتصادی،رکود، بیکاری و برخی ازمفاسد اداری واقتصادی ، جلب و جذب سرمایه گذار، ایجاد امنیت  اقتصادی،معضلات اجتماعی، فضای مجازی مخرب و ضرورت گسترش روابط با جهان بویژه جهان اسلام که  درآتش نفاق و تفرقه می سوزد، نیازمند تدابیر جدی توسط  مجلس شورای اسلامی است.

 پور مختارافزود: ولی عموما در گرد و وغبار فضای سیاسی  به فراموشی سپرده شده است،ازهیت رییسه مجلس شورای اسلامی به جد می‌خواهم به این شرایط پایان دهند و مجلس را از انفعال  خارج سازند.

 نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس ادامه داد:  تشکیل دولت دوازدهم که نیازمند رای اعتماد  مجلس است  از  مهمترین مسئولیت  های  امروز  نمایندگان  به شمار می آید و از  همین رو حال اعضای کابینه معرفی شده اندو  این موضوع  دقت نظر  جدی می طلبد.

وی ادامه داد: معیارهای اسلامی، ارزشهای دینی ، توامندی  اجرایی، روحیه انقلابی و مدیریت جهادی،ولایت مداری،  قانونمداری وداشتن برنامه و تعهد اجرایی برنامه ششم وسلامت خود همکاران بایستی مدنظر قرار بگیرد تا شاهد دولت توانمند و موثر  برای حل مشکلات کشورباشیم و البته  باید از سهم  خواهی جناحی و سیاسی، قومی وقبیله ای خودداری کنیم.

پورمختار افزود: با تاکید بر ضرورت دارا بودن شرایط کافی ازسوی کاندیدهای وزارتخانه مسلما با نظر یاری دولت و رییس جمهور  گام  برمی داریم و صد البته از ایشان می خواهیم که  در  کنار رهبر معظم انقلاب بماند و به توصیه‌های معظم له عمل کند  تا همچنان پشتیبانی ملت عزیز ایران را داشته باشند.

 وی تصریح کرد: به رغم داشتن ظرفیت های  عظیم گردشگری در کشور به خصوص استان همدان بویژه در شهرستان های  بهار، کبودر آهنگ  و از  جمله غار شگفت انگیز علیصدر و طبیعت  بکر  و زیبایی  دامنه  های الوند  سرافزار و بارگاه ملکوتی  عارف گرامی آیت الله  شیخ محمد بهاری ،   شهر جهانی سفال  و لالجین   و با بیش از 1800 اثر تاریخی  متاسفانه  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عملکرد قابل  قبولی  ندارد  و حمایت موثری  بعمل نیاورده است و اساسا برنامه مشخصی نیزارائه نکرده است.

  نماینده  کبود رآهنگ  در  مجلس افزود: امیدوارم رییس جمهور با انتصاب رییسی قابل  برای سازمان زمینه ارتقا این صنعت را  فراهم  آوردند، شهرستان های بهار و کبودر آهنگ  به عنوان منطقه  کشاورزی  شناخته می شود و تولید  انبوه محصولات  کشاورزی مختلف اعم از گندم ، سیب زمینی و محصولات دیگر  یکی از 4 پایلوت کشاورزی کشور  انتخاب شده است.

 وی ادامه داد:  ولی دریغ از حمایت جدی از  کشاورزان و مخصوصا اقدام نادرست وزارت نیرو در بستن چاه‌های کشاورزان  که باعث بیکاری و مهاجرت روستاییان گردیده  است و عدم حمایت وزارت کشاورزی از  کشاورزان  قصه پرقصه اقدامات جزیره ای وزارتخانه  است که امید است در دولت دوازدهم  سامان  یابد.

  پور  مختار افزود: افت شدید قیمت محصولات کشاورزی  در زمان برداشت و ضررهای متوالی  کشاورزان  در سالهای مکرر نشان از عدم برنامه ریزی مناسب  در این حوزه توسط  وزارت کشاورزی  دارد و سازمان برنامه  و بودجه است.

  وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو  در حالی به بهانه ای حفظ منابع  آب اقدام به بستن  چاه های  کشاورزی نموده است  که  نیروگاه شهید مفتح کبودرآهنگ خود بالاترین  مصرف آب  را دارد  و متاسفانه در این  حوزه شاهد ناهماهنگی  و عدم تدبیر مدیریت مصرف  هستیم.

  پور مختار  ادامه داد: متاسفانه  سازمان اوقاف بویژه رییس سازمان پاسخگو مردم و حتی نمایندگان ملت نیست، اقدامات این سازمان به جای تشویق و ترغیب مردم به امر مهم وقف موجب تنفر مردم شده  است.

 وی یادآورشد: برای فعالیت اقتصادی  و پیشرفت های مختلف  منطقه  متاسفانه  محدویت ها و موانع  جدی بوجود آمده است ،  امید است وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی اقدام فوری  برای برخورد این نابسامانی بعمل آورد.

 عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ،یادآورشد: هم آوایی و اقدام مشترک تمام قوا  و پشتیبانی ملت عزیز در مقابل با توطئه های  شیطان  بزرگ  آمریکا جنایتکار و اعلام سریع مواضع در مبارزه  با  زیاده  خواهی هیئت حاکمه و پاسخ  سخت به یاوه گویی های آنان  و نیز  حمایت  از  نیروهای مسلح  و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس امری ضروری و واجب است البته باید وزارت خارجه با اقتدار کامل و با  تدابیر دیپلماتیک واستفاده از ظرفیت‌های  حقوقی و روابط  بین‌المللی اقدام  شایسته به عمل آورد