Skip to Content

پیشروی تروریست‌ها در افغانستان و آسیای میانه تحت حمایت آمریکا

صفاری نطنزی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ائتلاف آمریکا با داعش را محدود به حضور در عراق و سوریه ندانست و گفت: هم‌اکنون آمریکایی‌ها به دنبال هدایت تروریست‌ها در افغانستان و آسیای میانه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت مرتضی صفاری نطنزی ، گفت : آمریکایی‌ها علاوه بر ساماندهی گروه های تروریستی داعش در سوریه و عراق به ساماندهی آنها در مناطق دیگر چون افغانستان نیز اقداماتی انجام داده‌اند.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، افزود: ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر ائتلاف مبارزه با داعش در عراق و سوریه نه تنها درست نیست، بلکه توطئه‌ای برای انحراف سایر کشورهای منطقه از این موضوع است.

وی افزود: در بخش‌های شرقی منطقه به ویژه افغانستان شواهد بسیاری از حضور گرو‌های تروریستی و داعش است که توسط آمریکا هدایت و مدیریت می‌شوند.

صفاری نطنزی گفت: آمریکایی‌ها در منطقه سوریه و عراق گروه‌های تروریستی را ایجاد کردند تا بر سر راه ایران موانعی ایجاد کنند که خوشبختانه به موفقیت دست نیافتند، حال نیز با سرپوشاندن بر دیگر اقدامات خود به دنبال ناامنی در افغانستان و آسیای میانه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکایی‌ها در هر حال با تقویت گروه‌های تروریستی در بخش‌های مختلف منطقه خاورمیانه خواهان توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند تا به روش‌های خود بتوانند مانع افزایش نفوذ و قدرت ایران در منطقه شوند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چندی پیش گفته است که ائتلاف مبارزه با داعش فقط برای مبارزه با این گروه تروریستی در عراق و سوریه است و به جای دیگر نخواهد رفت.