بازگشت به صفحه کامل

چرا نرخ سود بانکی با تورم همخوانی ندارد؟

چرا نرخ سود بانکی با تورم همخوانی ندارد؟


نماینده مردم رزن در مجلس با انتقاد از سود بالای بانکی، نسبت به شرایط سخت اعطای تسهیلات بانکی به مردم محروم تذکر داد.

 

چرا نرخ سود بانکی با تورم همخوانی ندارد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، عطاءالله سلطانی صبور در جلسه علنی امروز مجلس، در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: در این سال که رشد اقتصادی کمتر از یک درصد بوده چرا سود بانکی باید بالای 21 درصد باشد و آیا این ظلم نیست و اگر سود بانکی با تورم محاسبه می شود چرا باید بالای 10 درصد باشد.

نماینده مردم رزن در مجلس با اشاره به اینکه بانک ها در اعطای تسهیلات به مردم محروم، 7 خوان رستم را ترسیم کرده اند، عنوان کرد: بانک ها، اسناد معتبر ساختمانی روستایی را به ضمانت نپذیرفته و برای پرداخت وام جزئی خرید کالا و وام ازدواج ضامن کارمند می خواهند؛ در حالیکه شایسته است سقف وام ازدواج به اندازه وام خودرو افزایش یابد و فاصله زمانی پرداخت آن بیش از 3 ماه نباشد.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در اجرای نظام به اصطلاح رتبه بندی معلمان، نیروهای زحمتکش خدماتی نادیده گرفته شده است، اصلاح و احقاق حق شود.

سلطانی صبور همچنین با بیان اینکه پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی و سرانه آموزشی از یاد رفته است، بیان کرد: مدیران مدارس از این حیث در مضیقه مطلق قرار گرفته اند و هزینه آب، برق و گاز امان آنها را بریده؛ لذا نگذارید خانواده و نیروهای آموزش و پرورش از شما قطع امید کرده و دستور دهید اقدام عاجل صورت گیرد.

***************************

پرداخت سه برابر اصل وام، جریمه دیرکرد اقساط بانکی

حسین آذین در نشست علنی امروز (دوشنبه 12بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به وزیر اقتصاد در خصوص جرایم دیرکرد بانک‌ها گفت: بهتر  است هرچه سریع تر فکر و تدبیری برای آن اندیشیده شود. منظور من وام‌های کلان نیست بلکه وام های زیر 50 میلیون تومان است که در ادامه با جرایم دیرکرد به سه برابر اصل وام جریمه می رسد و این امر موجبات مشکلات فراوانی برای مردم شده است.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس در تذکر دیگری به وزیر کشور در خصوص ساماندهی کارگران اتباع بیگانه افزود: از وزیر محترم می خواهم  انتقال میهمان شهر رفسنجان به خارج از حریم محدوده شهرستان را تسریع کنند.