Skip to Content

کمبود مواد غذایی و آب آشامیدنی مهمترین مشکل زلزله زدگان

بابایی صالح در تشریح بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از مناطق زلزله زده:

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس کمبود مواد غذایی و آب آشامیدنی را مهمترین مشکل مناطق زلزله زده دانست و گفت: ۶۰۰ نفر از حادثه دیدگان در بیمارستان های تامین اجتماعی پذیرش شدند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت ، روح الله بابایی صالح با یادآوری بازدید برخی از اعضای کمیسیون متبوع خود از مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: شورای هماهنگی این استان با حضور نماینده تام الاختیار وزیر تعاون و چهار نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی برگزار و گزارشاتی از سوی شورا در زمینه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، افزود: مهمترین موضوع مطرح شده  در این نشست در رابطه با درمان حادثه دیدگان بود؛ در واقع پزشکان متخصص استان به مناطق حادثه دیده اعزام شدند که بر این اساس حدود 600 نفر از سوی تامین اجتماعی پذیرش شد که 530 نفر از این تعداد در بیمارستان شهدای تامین اجتماعی، حدود 70 نفر در بیمارستان حضرت معصومه ( س ) که ویژه بانوان است بستری شدند.

وی ادامه داد: همچنین نزدیک به 320 نفر از حادثه دیدگان مورد جراحی قرار گرفتند و 18 نفر نیز برای درمان به پایتخت اعزام شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مهمترین مشکل زلزله زدگان کرمانشاه کمبود مواد غذایی و آب آشامیدنی است، تصریح کرد: با توجه به برودت هوا در این مناطق می طلبد مشکل کمبود پوشاک نیز رفع شود.

بابایی صالح با بیان اینکه اغلب مردم حادثه دیده به دلیل ترس از وقوع مجدد زلزله در خیابان ها به سر می برند، تصریح کرد: چادر و پوشاک مورد نیاز این مناطق باید تامین شود.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های تحت نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  برای امداد رسانی به زلزله زدگان در حال آماده باش و خدمات رسانی هستند، گفت: دستورات ویژه ای از سوی وزیر برای تمامی دستگاه های زیرمجموعه صادر شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بازدیدهای اعضای کمیسیون از مناطق زلزله زده و مراکز درمانی ادامه دارد، تصریح کرد: در این مناطق سه موضوع یعنی درمان حادثه دیدگان، تدفین کشته شدگان و همدردی با بازماندگان در اولویت قرار دارد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، با بیان اینکه طبق دستور وزیر تعاون استان های معین برای خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه در حال همکاری و آماده باش هستند، گفت: تشکل های کارگری نیز سهمی در خدمات رسانی به خود اختصاص داده و امکاناتی را به این مناطق ارسال کرده اند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیمارستان های استان های همجوار برای خدمات رسانی و ارسال کمک ها به آسیب دیدگان نیز  اعلام آمادگی کردند.