Skip to Content

کمیسیون امنیت ملی حضور سفیر انگلیس در تجمعات را بررسی کند

کمیسیون امنیت ملی حضور سفیر انگلیس در تجمعات را بررسی کند


نایب رئیس مجلس در پاسخ به درخواست حاجی دلیگانی مبنی بر بررسی حضور سفیر انگلیس در تجمعات، گفت: این موضوع از طریق مجاری رسمی رسیدگی می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح شفاف سازی تبلیغات انتخابات، ضمن تشکر از نشست امروز صبح مجلس با حضور فرمانده سپاه و تسلیت به خانواده معظم شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: هیات رئیسه باید از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخواست کند تا حضور بی جهت سفیر انگلیس در برخی از تجمعات که دخالت آشکار در امور ایران است را بررسی کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: همچنین سفیر انگلیس باید به این نوع حرکات خود پایان دهد و ایران را قبل از آنکه ملت ایران وی را بیرون نکرده اند، ترک کند.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی، گفت: نیروهای عزیز انتظامی، سفیر انگلیس را شناسایی کردند و مورد مواخذه قرار دادند ان شاءالله این موضوع از طریق مجاری رسمی رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دبیر کمیسیون آموزش در تذکر دیگری ضمن قدردانی از مردم ایران در مراسم تشییع سردار سلیمانی و تسلیت به خاطر اتفاق غم انگیز سقوط هواپیمایی اوکراینی گفت: امروز سردار سلامی فرمانده سپاه در جلسه غیر علنی به ارائه توضحیاتی پرداخت و تاکید داشت که پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد و این که علت خطای انسانی بوده است.

وی افزود: عجیب این است که سفیر انگلیس در آشوب‌های کشور حضور داشته و دست را از پرده بیرون آورده؛ معلوم نیست سفارت انگلیس سفارتخانه است یا مرکز آشوب و سازماندهی ضد انقلاب؛ آنها دخالت آشکارشان را به جایی رساندند که سفیر انگلیس در میدان حاضر می‌شود. لازم است وزارت خارجه با این اقدام خلاف قواعد بین الملل برخورد لازم را انجام دهد.

بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر و مردم در ابراز همدردی با خانواده جان باختگان سقوط هواپیمایی مسافری بوئینگ ۷۳۷ مقابل این دانشگاه تجمع کردند  که بعد از آن خبرهایی درباره حضور سفیر انگلیس در این تجمع منتشر شد.