Skip to Content

کمیسیون آموزش میزبان وزیر علوم بود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر علوم پاسخگوی سئوال دو نماینده در کمیسیون آموزش بود، گفت: همچنین در بخش دیگر از نشست امروز خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در کمیسیون حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، به نقل از خانه ملت، در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۱۶ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  ، گفت: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به حضور وزیر علوم، تحیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سئوال برخی از نمایندگان اختصاص داشت که سئوال نخست از جانبعباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خور، بیابانک درباره عملکرد کمیسیون موارد خاص بود که بر اساس ضوابط مشخص عمل نمی‌کند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد طی نشستی در دو هفته آینده مدارک و مستندات نماینده سئوال کننده به وزارت علوم ارائه شود تا اگر خلاف قانونی صورت گرفته به این موارد رسیدگی شود. لازم به ذکر است مواردی همچون درخواست تغییر رشته، تغییر محل خدمت و مسائلی از این قبیل در کمیسیون موارد خاص وزارت علوم بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: سئوال بعدی از جانب سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر از وزیر علوم مطرح شد که درباره ضوابط تغییر و انتخاب رؤسای دانشگاه‌های بود که مشخصا مواردی در خصوص رؤسای دانشگاه‎‌های استان کرمانشاه مطرح شد که نهایتا دو هفته برای ارائه مستندات فرصت داده شد.

میرزاده با بیان اینکه به علت حضور رئیس کمیسیون و  وزیر علوم در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، سئوال بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس به هفته آینده موکول شد، گفت: همچنین احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدی شهر نیز از طرح سئوال خود از وزیر علوم منصرف شد.

حضور خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا

 

وی اضافه کرد: امروز همچنین اعضای خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا نیز مهمان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بودند که این فرد برای فرصت مطالعاتی به آمریکا رفته و با وجود وضعیت جسمی نامساعدی که دارد اما اجازه بازگشت او به کشور از طرف دولت آمریکا داده نمی‎شود. این دانشمند ایرانی بدون هیچ دلیل خاصی در بازداشت قرار دارد.