Skip to Content

کمیسیون برجام نقاط ضعف و قوت توافق را به مردم اعلام کند

کمیسیون برجام نقاط ضعف و قوت توافق را به مردم اعلام کند


پژمان فر:

کمیسیون برجام نقاط ضعف و قوت توافق را به مردم اعلام کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری فارس ، نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به بررسی متن برجام در کمیسیون ویژه مجلس گفت: این حق هر ملتی است که بداند چه اتفاقات و تصمیماتی برای او از سوی مسئولین گرفته می‌شود.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و مراحل نگارش برجام اظهار داشت: در مسیر مذاکرات چیزی که تیم مذاکره کننده بر آن اصرار داشت این بود که اگر مذاکرات شفاف شود ممکن است برای ما آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.

پژمان‌فر ادامه داد: با اینکه توجیه ذکر شده قابل قبول نبود ولی با همین توجیه نمایندگان نامحرم دانسته شده و اجازه داده نشد متن مذاکرات در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: امروز دیگر متن نهایی مذاکره به صورت برجام به اتمام رسیده و به قول دوستان وزارت امور خارجه دیگر نمی‌توان آن‌را دستکاری کرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون مجلس باید طبق قانون اساسی این سند را بررسی کرده و نقطه نظرات خود را به صورت دقیق درباره آن اعلام کند و بگوید که لایه‌های پنهان این توافق چیست زیرا مردم ما نباید به عنوان یک هندوانه دربسته برجام را قبول کنند.

پژمان‌فر با یادآوری ارسال ترجمه برجام به مجلس و بازپس‌گیری مجدد آن از سوی وزارت امور خارجه گفت: این مسئله ما را نگران کرد که ممکن است حرفها و مسائل پشت پرده‌ و لایه های پنهانی در مذاکرات وجود داشته است.

وی افزود: این حق ملت و ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس است که بدانیم چه چیزی پذیرفته شده است و لایه‌های پنهان احتمالی توافق را برای مردم شفاف کنیم و دیدن این لایه‌ها حق مسلم مردم ماست.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: کسانی که امروز داعیه آزادی بیان را مطرح کرده و طرف مقابل را محکوم می‌کنند یک خط قرمز بزرگ دور محتوای برجام کشیده‌اند و ما تاسف می‌خوریم که امروز در جامعه با محدودیت برای بیان نظرات در زمینه برجام مواجهیم.

پژمان‌فر با تاکید بر اینکه کمیسیون ویژه بررسی برجام باید به صورت دقیق نقاط مثبت و منفی آن را به مردم اطلاع دهد گفت: البته مصادره کردن نقاط مثبت برجام و همچنین پای میز مذاکره آمدن غربی‌ها را نباید به طور کامل ثمره تلاش تیم فعلی بدانیم و این ظلم است که تلاش‌های مسئولان قبلی مذاکرات را نادیده بگیریم.

نماینده مردم مشهد در مجلس فرافکنی برخی رسانه‌ها در حاشیه کمیسیون برجام را یادآور شد و افزود: اینکه گفته می‌شود به فلانی وقت بیشتری داده شده و به فلان فرد وقت کمتری داده‌اند درست نیست و چنین اقداماتی ظلم به بررسی برجام در مجلس است.