Skip to Content

کمیسیون های تخصصی مجلس میزبان وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم

 دستور کار جلسات هفتگی کمیسیون های تخصصی مجلس از شنبه 21 تا چهارشنبه 25 مرداد  ماه 96 اعلام شد، که به شرح زیر است:

 

روز

تاریخ

ساعت

موضوع

 

الف- کمیسیون‌های خاص

1- کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی

یکشنبه

22/5/1396

12:30 تا 13:00

1- بررسی طرح ارائه شده برای اصلاح ماده (48) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

14:30 تا 16:00

2- نشست با وزرای پیشنهادی برای استماع برنامه‌ها و طرح دغدغه‌ها و نگرانی‌ها با توجه به وظایف و اختیارات کمیسیون بر اساس برنامه اعلام شده

دوشنبه

23/5/1396

08:30 تا 16:00

نشست با وزرای پیشنهادی برای استماع برنامه‌ها و طرح دغدغه‌ها و نگرانی‌ها با توجه به وظایف و اختیارات‌کمیسیون بر اساس برنامه اعلام‌شده

 

2- کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی

برنامه هفتگی ارائه نشده است.

 

3- کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی

اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی (محل تشکیل جلسات: کمیسیون تلفیق)

یکشنبه

22/5/1396

13:00 تا 14:00

1- نشست با وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استماع برنامه‌های ارائه شده (در محل کمیسیون تلفیق)

16:15 تا 18:15

2- نشست با وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی و استماع برنامه‌های ارائه شده (در محل کمیسیون تلفیق)

دوشنبه

23/5/1396

16:15 تا 17:15

1- نشست با وزیر پیشنهادی وزارت اموراقتصادی و دارایی و استماع برنامه‌های ارائه شده (در محل کمیسیون تلفیق)

17:30 تا 18:30

2- نشست با وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استماع برنامه‌های ارائه شده (در محل کمیسیون تلفیق)

کارگروه‌ها

دوشنبه

23/5/1396

14:00 تا 16:00

جلسه کارگروه‌ها

4- کمیسیون مشترک طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد

یکشنبه

22/5/1396

12:00 تا 13:30

بررسی طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد اعاده شده از شورای نگهبان به شماره ثبت (23)

محل تشکیل جلسه: کمیسیون صنایع

 

5- کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح درآمد پایدار شهرداری‌های کشور

سه‌شنبه

24/5/1396

16:30 تا 18:30

(محل برگزاری جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور)

 

ب- کمیسیون‌های تخصصی

1- کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

برنامه هفتگی ارائه نشده است.

 

2- کمیسیون اجتماعی

شنبه

21/5/1396

08:00 تا 09:00

1- بررسی برنامه پیشنهادی وزیر امور خارجه

2- بررسی برنامه پیشنهادی وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت

3- بررسی برنامه پیشنهادی وزیر ارتباطات

4- بررسی برنامه پیشنهادی وزیر نفت

5- بررسی برنامه پیشنهادی وزیر اقتصاد و دارایی

09:00 تا 10:00

10:00 تا 11:00

15:00 تا 17:00

یکشنبه

22/5/1396

13:00 تا 14:00

1- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

14:00 تا 15:00

2- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی

15:00 تا 16:00

3- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

16:00 تا 17:00

4- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی اطلاعات

 

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 09:00

1- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو

09:00 تا 10:00

2- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی

10:00 تا 11:00

3- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشور

11:00 تا 12:00

4- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ وارشاد اسلامی

13:00 تا 14:00

5- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی دادگستری

 

دوشنبه

23/5/1396

14:00 تا 15:00

5- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی

15:00 تا 16:00

6- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح

16:00 تا 17:00

7- بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

 

3- کمیسیون اقتصادی

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:00

1- نشست با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی و استماع برنامه­های ارائه شده

16:15 تا 18:15

2- نشست با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و استماع برنامه ­های ارائه شده

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 10:00

1- نشست با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استماع برنامه­ های ارائه شده

10:15 تا 11:15

2- نشست با وزیر پیشنهادی نفت و استماع برنامه­ های ارائه شده

11:15 تا 12:15

3- نشست با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و استماع برنامه­ های ارائه شده

14:00 تا 15:00

4- نشست با وزیر پیشنهادی نیرو و استماع برنامه­ های ارائه شده

15:00 تا 16:00

5- نشست با وزیر پیشنهادی امورخارجه و استماع برنامه­ های‌ارائه‌شده

16:15 تا 17:15

6- نشست با وزیر پیشنهادی کشور و استماع برنامه­ های ارائه شده

17:30 تا 18:30

7- نشست با وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی واستماع برنامه ­های‌ارائه‌شده

سه‌شنبه

24/5/1396

14:00

رأی اعتماد وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در صحن علنی

چهارشنبه

25/5/1396

07:30

جلسه هیأت‌رئیسه کمیسیون، بررسی طرح­ها و لوایح موجود و اخبار اقتصادی روز

 

4- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

یکشنبه

22/5/1396

14:00

1- استماع برنامه وزیر پیشنهادی اطلاعات

یکشنبه

22/5/1396

15:15

2- استماع برنامه وزیر پیشنهادی دفاع

16:15

3- استماع برنامه وزیر پیشنهادی کشور

دوشنبه

23/5/1396

08:00

1- استماع گزارش وزرای پیشنهادی

14:00

2- استماع گزارش وزرای پیشنهادی

چهارشنبه

25/5/1396

07:00

نشست هیأت‌رئیسه کمیسیون

کارگروه روابط خارجی

یکشنبه

22/5/1396

16:30

1- لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا – اقیانوسیه (فرعی- چاپ 514)

2- لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و دوک‌نشین اعظم لوگزامبورگ
(فرعی- چاپ 557)

3- لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی (فرعی- چاپ 594)

4- لایحه موافقتنامه بین دولت جهموری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی وکاهش پیامدهای شرایط اضطراری (فرعی- چاپ592)

5- لایحه موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار) (فرعی- چاپ 589)

6- طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری (فرعی- چاپ 521)

 

5- کمیسیون انرژی

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:00

1- بررسی برنامه‌های آقای مهندس بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو

16:00 تا 18:00

2- بررسی برنامه‌های آقای مهندس زنگنه وزیر پیشنهادی نفت

دوشنبه 23/5/1396

08:00 تا 13:00

بررسی برنامه‌های وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم

14:00 تا 18:00

 

6- کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 15:00

1- دعوت از آقای دکتر کرباسیان کاندیدای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارائی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

15:00 تا 16:00

2- دعوت از آقای دکتر ربیعی کاندیدای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

دوشنبه

23/5/1396

09:00 تا 10:00

1- دعوت از آقای مهندس زنگنه کاندیدای تصدی وزارت نفت جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

10:00 تا 11:00

2- دعوت از آقای دکتر آخوندی کاندیدای تصدی وزارت راه و شهرسازی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

11:00 تا 12:00

3- دعوت از آقای شریعتمداری کاندیدای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

14:00 تا 15:00

4- دعوت از آقای مهندس حجتی کاندیدای تصدی وزارت جهادکشاورزی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

15:00 تا 16:00

5- دعوت از آقای مهندس بیطرف کاندیدای تصدی وزارت نیرو جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

سه‌شنبه

24/5/1396

14:00 تا 18:00

متعاقباً اعلام می‌شود.

 

7- کمیسیون بهداشت و درمان

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 14:10

1- استماع اخبار

14:10 تا 16:00

2- استماع برنامه‌های آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر پیشنهادی جهت تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

16:00 تا 18:00

3- استماع برنامه‌های آقای سید محمد بطحائی وزیر پیشنهادی جهت تصدی وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 10:00

1- استماع برنامه‌های آقای مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی جهت تصدی وزارت ورزش و جوانان

دوشنبه

23/5/1396

10:00 تا 12:00

2- استماع برنامه‌های آقای علی ربیعی وزیر پیشنهادی جهت تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

14:00 تا 16:00

3- استماع برنامه‌های وزیر پیشنهادی جهت تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

8- کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:00

1- نشست مشترک با وزیر پیشنهادی کشور

16:15 تا 18:15

2- نشست مشترک با وزیر پیشنهادی اطلاعات

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 10:00

1- نشست مشترک با وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی

10:15 تا 12:15

2- نشست مشترک با وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی و آموزش و پرورش

14:00 تا 16:00

3- نشست مشترک با وزرای پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و ورزش و جوانان

16:15 تا 17:15

4- نشست مشترک با وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

17:30 تا 18:30

5- نشست مشترک با وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی

کارگروه امنیت و سیاست داخلی و مدیریت بحران

یکشنبه

22/5/1396

11:45 تا 13:00

ادامه بررسی چگونگی برگزاری انتخابات الکترونیکی سراسری و ابعاد آن

 

9- کمیسیون صنایع و معادن

یکشنبه

22/5/1396

14:00

1- اخبار

14:30

2- استماع برنامه‌های آقای شریعتمداری کاندیدای وزارت صنعت، معدن و تجارت

15:30

3- استماع برنامه‌های آقای مهندس زنگنه کاندیدای وزارت نفت

دوشنبه

23/5/1396

09:00 تا 12:00

متعاقباً اعلام می‌شود.

14:00 تا 17:00

 

10- کمیسیون عمران

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:00

1- دعوت از آقای آخوندی کاندیدای تصدی وزارت راه وشهرسازی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

16:15 تا 18:15

2- دعوت از آقای آذری جهرمی کاندیدای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 09:00

1- دعوت از آقای رحمانی فضلی کاندیدای تصدی وزارت کشور جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

10:15 تا 12:15

2- دعوت از آقای بیطرف کاندیدای تصدی وزارت نیرو جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

14:00 تا 15:00

3- دعوت از آقای زنگنه کاندیدای تصدی وزارت نفت جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

15:00 تا 16:00

4- دعوت از آقای ربیعی کاندیدای تصدی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

16:15 تا 17:15

5- دعوت از آقای ظریف کاندیدای تصدی وزارت امور خارجه جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

17:30 تا 18:30

6- دعوت از آقای بطحائی کاندیدای تصدی وزارت آموزش و پرورش جهت ارائه برنامه‌ها و پاسخ به سؤالات

 

11- کمیسیون فرهنگی

شنبه

21/5/1396

09:00 تا 11:00

1- استماع برنامه‌های آقای سیدعباس صالحی وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

12:00 تا 13:00

2- استماع برنامه‌های آقای سیدمحمد بطحائی وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش

14:00 تا 16:00

3- استماع برنامه‌های آقای محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

16:00 تا 17:00

4- استماع برنامه‌های آقای سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 14:30

1- بررسی رویدادهای فرهنگی

14:30 تا 16:30

2- استماع برنامه‌های آقای مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان

16:30 تا 17:30

3- استماع برنامه‌های آقای عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی وزارت کشور

دوشنبه

23/5/1396

08:00 تا 09:00

1- استماع برنامه‌های آقای مسعودکرباسیان وزیرپیشنهادی وزارت اقتصاد

09:00 تا 12:00

متعاقباً اعلام می‌گردد.

14:00 تا 16:00

 

12- کمیسیون قضائی و حقوقی

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:30

1- بررسی لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی (اعاده شده از شورای نگهبان)

2- طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

3- جلسه با وزرای پیشنهادی و بررسی برنامه‌های ایشان

الف- وزارت دادگستری

ب- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پ-وزارت نفت

دوشنبه 23/5/1396

08:00 تا 16:00

جلسه با وزرای پیشنهادی و بررسی برنامه‌های ایشان

الف- وزارت صنعت، معدن و تجارت

ب- وزارت نیرو

پ-وزارت راه و شهرسازی

ت- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

ث- وزارت کشور

ج- وزارت اطلاعات

سه‌شنبه

24/5/1396

14:00 تا 16:30

متعاقباً اعلام می‌شود.

کارگروه حقوق بین‌الملل

چهارشنبه

25/5/1396

14:00 تا 16:00

متعاقباً اعلام می‌گردد.

 

کارگروه حقوق خصوصی

دوشنبه

23/5/1396

10:00 تا 12:00

بررسی پیش‌نویس اصلاح قانون چک

کارگروه حقوق عمومی

دوشنبه

23/5/1396

14:00 تا 16:00

بررسی لایحه مالکیت فکری

13- کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

 

یکشنبه

22/5/1396

14:00 تا 16:00

1- دعوت از وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی آقای محمود حجتی و بررسی برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی

16:15 تا 17:15

2- دعوت از وزیر پیشنهادی نیرو آقای حبیب‌الله بیطرف و بررسی برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی

17:15 تا 18:15

3- دعوت از وزیر پیشنهادی اموراقتصادی‌ودارایی آقای مسعود کرباسیان

دوشنبه

23/5/1396

09:00 تا 10:00

1- دعوت از وزیر پیشنهادی کشور آقای عبدالرضا رحمانی فضلی

10:15  تا 11:15

2- دعوت از وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای محمدجواد آذری جهرمی

11:15  تا 12:15

3- دعوت از وزیر پیشنهادی نفت آقای بیژن نامدار زنگنه

14:00  تا 15:00

4- دعوت از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت آقای محمد شریعتمداری

15:00  تا 16:00

5- دعوت از وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آقای سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی

16:15  تا 17:15

6- دعوت از وزیرپیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آقای علی ربیعی

17:30  تا 18:30

7- دعوت از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آقای عباس‌احمد آخوندی