Skip to Content

کوچک زاده:

کوچک زاده:


اظهارات رییس جمهور درباره شورای نگهبان خلاف نص صریح قانون اساسی است

کوچک زاده:

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی کوچک زاده در نشست علنی امروز یکشنبه (1 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به اظهارات اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید اگر دلواپسان نبودند شش ماه پیش کار تمام بود و مجلس جرأت نمی کند در کار توافق مشکل ایجاد کند.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات،‌ اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا این اظهار در راستای وحدت جامعه است؛ به دلواپسان هرچه می خواهید بگویید اما به مجلس چرا.

وی افزود: در پی آن، ‌آقای رئیس جمهور که سوگند خورده خواستار نظام جمهوری اسلامی،‌ مذهب رسمی و قانون اساسی باشد خلاف نص صریح قانون اساسی به کار شورای نگهبان ایراد می گیرد.

کوچک زاده ادامه داد: به خدا ادامه این حرف ها و ادامه این کارها منجر به دیکتاتوری می شود این در حالی است که برای جمهوریت این نظام خون داده شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: من تذکر جدی می دهم اگر راست می گویید و تابع مقام معظم رهبری هستید که ایشان فرمودند وحدت، عدم اختلاف، همدلی و همزبانی بزرگ ترین لازمه این ایام است پس چرا می گویید مجلس جرأت نمی کند در توافق مشکل ایجاد کند مگر مجلس دنبال ایجاد مشکل است؛ شما خودتان مشکل دارید لذا اینگونه رفتار با مجلس سنگ بنای دیکتاتوری گذاشتن است.