Skip to Content

گام سوم کاهش تعهدات برجامی را با قاطعیت برمی‌داریم

گام سوم کاهش تعهدات برجامی را با قاطعیت برمی‌داریم


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران مصمم به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی است، گفت: ایران این گام را با قاطعیت بر می‌دارد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره گام‌های تعیین‌ شده ایران برای کاهش تعهدات برجامی،گفت: تصمیمات لازم برای برداشت گام‌های بعدی در جهت کاهش تعهدات برجامی اتخاذ شده است و گام سوم نیز به‌ هنگام عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی باید محکمتر از دوگام دیگر برداشته شود، افزود: اروپاییان تاکنون خلاف تعهداتشان عمل کرده‌اند و ما نیز باید اقدامات لازم را انجام دهیم.

عضو کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس بر اجرای تعهدات برجامی از سوی اروپاییان تاکید کرد و افزود: باید شرایط فروش نفت و رفع مسائل و مشکلات بانکی و از سوی دیگر کاهش و بی اثر کردن تحریم ها برای ایران محقق شود.

حسن‌بیگی با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و منافع کشورمان را فدا کنیم، اضافه کرد: اگر در روابط بین الملل به خواسته و منافع ملی ما و قراردادهایی که منعقد می‌کنیم احترام گذاشتند، ما هم احترام می‌گذاریم در غیر این صورت اقدامات لازم را در راستای منافع ملی انجام می‌دهیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران تاکنون هیچ اقدام عملی از سوی اروپایی‌ها در راستای اجرای برجام مشاهده نکرده است، تاکید کرد: ما دیگر معطل اروپایی‌ها نخواهیم ماند و کار خود را انجام خواهیم داد و مصمم به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی هستیم.