Skip to Content

گزارش شکایات مردم از خودروسازان نهایی شد

پارسایی گفت: گزارش بررسی شکایت مردم از خودروسازان در کمیسیون اصل ۹۰ نهایی شده و حداکثر تا هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکایت‌های مردم از شرکت‌های خودروسازی اظهار کرد: پرونده شکایات مردم از شرکت‌های خودروسازی بیش از ۲ سال است که در کمیسیون اصل نود مطرح شده و هر زمانی که ما پرونده را برای ارائه گزارش به هیئت رئیسه آماده کرده‌ایم، موضوعات و شکایات جدیدی وارد کمیسیون شده، بنابراین ترجیح دادیم که اسناد کامل و جامع‌تری تهیه کنیم که اکنون این گزارش نهایی شده و در طول هفته آینده به هیئت رئیسه تقدیم خواهد شد.

وی افزود: کلیات این گزارش حاکی از آن است که نحوه مدیریت شرکت‌های خودروسازی با وجود حمایت‌های همه‌جانبه و ایجاد فضای انحصاری برای آنها ضعیف است، چرا که این شرکت‌ها همچنان زیان‌ده هستند در نتیجه اگر وضع به این منوال پیش برود نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.

پارسایی تصریح کرد: ما گزارش شکایت‌های مردمی را به قوه قضاییه ارجاع می‌دهیم و پرونده این شکایات وارد مرحله قضاوت خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود بیان کرد: گزارش شکایات مردم از شرکت‌های خودروسازی نهایتا تا هفته بعد به هیئت رئیسه تقدیم می‌شود و طبق آیین‌نامه این هیئت باید گزارش‌های کمیسیون اصل نود را خارج از نوبت به صحن علنی بفرستد.

وی گفت: حداکثر کمتر از یک ماه دیگر این گزارش به صحن می‌آید و پرده از بسیاری از پشت پرده‌های خودروسازی برخواهد داشت.