Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

گزارش کمیسیون برجام واقع‌بینانه و منصفانه بود

گزارش کمیسیون برجام واقع‌بینانه و منصفانه بود


کریمی قدوسی:

گزارش کمیسیون برجام واقع‌بینانه و منصفانه بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس ، جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام در صحن علنی مجلس گفت: گزارش کمیسیون ویژه در واقع همان انتظاری بود که امت اسلام، نخبگان، مقام معظم رهبری، اساتید، علما، خانواده شهدا و ... از مجلس داشتند و گزارشی بود که با سر بلند در پیشگاه خدا تهیه شده است.

وی با بیان اینکه گزارش کمیسیون برجام با نهایت انصاف تدوین شده بود، افزود: کار ویژه‌ای که در روند بررسی برجام در کمیسیون ویژه انجام شده بود دعوت از تمامی کارشناسان با دیدگاه‌های مختلف بود و اینکه بیشترین وقت کمیسیون در بررسی برجام به اعضای تیم مذاکره‌کننده داده شده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: متأسفانه در این گزارش آمده بود که وزارت امور خارجه اسناد،‌مدارک و اطلاعات خواسته شده را در اختیار کمیسیون قرار نداده و سوالات بیست‌گانه را بی‌پاسخ گذاشته بود اما سازمان انرژی اتمی به سوالات با کمیسیون همکاری لازم را داشته است.

کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: گزارش کمیسیون ویژه واقعیت‌های موجود در برجام را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد و نقاط تهدید در آن برجسته شده که قطعی و حتمی است و نکات مثبت مورد اشاره توسط بندهای بعدی به تهدید تبدیل می‌شود.

وی افزود: گزارش کمیسیون ویژه در خصوص برجام یک گزارش واقع‌بینانه است و تهدید امنیت ملی در دراز مدت و با چالش‌های متنوع و گسترده‌تری از دل این گزارش بیرون خواهد آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار داشت: اگر مجلس بتواند در جریان بررسی گزارش برجام دغدغه‌های مطرح شده در خصوص آن را در متن طرح یک فوریتی نمایندگان بگنجاند و ضمانت اجرا را هم از دولت خودمان و هم از طرف مقابل اخذ کند و این ضمانت‌ها جنبه بازدارنده داشته باشد مجلس خواهد توانست کار موفقی را در این باره انجام دهد.