Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

​حسینی نماینده تهران: حق‌طلبی نباید با مغلطه به سهم‌خواهی تعبیر شود

​حسینی نماینده تهران: حق‌طلبی نباید با مغلطه به سهم‌خواهی تعبیر شود


Loading the player...

دانلود

نماینده مردم تهران با اشاره به سخنان حسن روحانی درباره حقوق شهروندی، تاکید کرد: انتظارات جامعه حق طلبی و عدالتخواهی است که نباید با مغلطه به سهم خواهی تعبیر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس، سیده فاطمه حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 22 مردادماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن حججی شهید مدافع حرم گفت: تغییر مدیریت شهر تهران نویدبخش آینده ای روشن برای شهر ما بوده و تهران بیش از هرچیز در مدیریت شهری نیاز به توان سیاستگذاری و برنامه ریزی علمی با تأکید بر محور انسانی، رویکرد درست فرهنگی و اجتماعی و سلامت و پاکدستی در اجرا دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تبریک به شهردار منتخب و آرزوی موفقیت برای وی در دستیابی به شاخص های رفاهی و اجتماعی درخور شهر تهران، تصریح کرد: از وی می خواهم از حضور زنان متخصص و فرهیخته و جوانان شایسته در مدیریت شهر تهران به طور مؤثر بهره مند شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهر با حضور حداقلی زنان پذیرفتنی نیست، افزود: در آستانه تشکیل و شروع به کار دولت دوازدهم یادآور می شوم که این دولت باید با تمام توان عهده دار برآوردن مطالباتی باشد که از سوی مردم و در مشارکت 41 میلیونی ملت شریف ایران در انتخابات و با رأی اکثریت چشمگیر 24 میلیونی به دکتر روحانی، انعکاس یافت باشند.

حسینی ادامه داد: ملت شریف ایران در این انتخابات که مهر تأییدی قاطع بر مقبولیت نظام مقدس جمهوری اسلامی گذاشت، به زبان رأی گفتند خواستار بهبود و اصلاحات مدبرانه در رویکردها و روندهای اداره و پیشبرد امور هستند همچنین یادآور می شوم علیرغم تخریب ها علیه دولت مستقر، مردم 6 میلیون رأی بیشتر از دوره گذشته به روحانی دادند تا راهی که با اعتدال، اصلاح، تدبیر و امید آغاز شده بود با سرعت و شتاب بیشتر ادامه یابد و با هم افزایی مجلس و دولت و زیر پرچم ولایت فقیه در راه اعتلای ایران اسلامی به پیش رود و در عرصه های امنیت، اقتصاد و فرهنگ جهادی را در هم نوردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه ضمن پخش کلیپی از روحانی که درباره حقوق شهروندی در آن صحبت شد، گفت: بار سنگینی بر دوش دولت آینده است و انتظارات جامعه سهم خواهی نیست بلکه حق طلبی و عدالتخواهی است که نباید با مغلطه به سهم خواهی تعبیر شود و راه باید برای احقاق حقوق و عدالت بسته نشود چرا که زنان و جوانان انتظار دارند، دولت آینده آنها را بیشتر و بهتر از گذشته ببیند و راه گشاید تا برای اجرای آنچه در فصل سوم قانون اساسی تحت عنوان حقوق ملت برشمرده می شود بیش از پیش تلاش کند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که دو روز تا بررسی وزرای پیشنهادی و برنامه های آنها برای طرح در مجلس و اخذ رأی اعتماد نمایندگان باقی است، افزود: انتخاب و پیشنهاد وزیران حق رئیس جمهور است که با نظر آینده نگر به همه جوانب، فرصت ها و محدودیت ها و مشورت های لازم منتخبان را در معرض رأی مجلس قرار دهد و از این پس مسئولیت به دوش ما نمایندگان است که رأی مردم را پاس داریم و با هدف تعالی مقتدرانه ایران عزیز رأی دهیم.

حسینی ادامه داد: رأی ما باید با رأی ملتی بزرگ که نمایندگان آنها هستیم رأی مسئولانه، موشکفانه باشد و فارغ از حب و بغض و فارغ از تعصبات قومی باشد تا وزیری درخور جمهوری اسلامی بر مسند وزارت بنشیند.

نماینده تهران در ادامه تصریح کرد: حضور پررنگ دولتمردان و سیاسیون بین المللی در مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری نشان داد که اقتدار حاکی از حقانیت و صلح طلبی و گفت‌وگومحوری دیپلماسی ایران در سطح جهان مقبول تر از آن است که غرض ورزان می پندارند.

وی اظهار داشت: اینک در ابتدای کار دولت دوازدهم می خواهیم با سرلوحه قرار دادن راهبردهای ده گانه اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی فعال با محور دیپلماسی اقتصادی و سیاست داخلی مردم‌سالار برای رفع کاستی های اقتصادی و اجتماعی را بیش از پیش در پیش گیرد.

حسینی همچنین تصریح کرد: امروز معضل بیکاری جوانان، نسل سوم انقلاب، مهم ترین چالش کشور است و نمی توان نسبت به انقلاب اقتصادی نوآوری در جهان بی تفاوت بود و اقتصاد دانش بنیان که پایه آن بستر اقتصاد سالم است نیازمند اصلاحات ساختاری و قانونی در حوزه اقتصادی و برنامه ریزی کشور است تا بتواند تولید داخل را با افزایش بهره وری ناشی از نوآوری و دانش و در کنار جذب سرمایه گذاری خارجی به هدف صادرات حمایت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از ملتی که همیشه با حضور پرشور خویش با جان و مال خود از آرمان های انقلاب دفاع کردند تشکر کرده و در آغاز راه دولت دوازدهم از همه مسئولان می خواهم با اتحاد و همدلی در مسیر وفاق ملی باشند.