بازگشت به صفحه کامل

90 نماینده مجلس، پیگیر حقوق بازنشستگان فولاد

90 نماینده مجلس، پیگیر حقوق بازنشستگان فولاد


90 نماینده مجلس،  پیگیر حقوق بازنشستگان فولاد

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور، طی تذکری خطاب به هیأت رئیسه گفت: بازنشستگان صندوق فولاد در حال حاضر 3 ماه است که با مشکلات بسیاری مواجه شده و حقوق خود را دریافت نکردند.

وی خطاب به نایب رئیس مجلس اظهار داشت: جنابعالی جلسه ای را در این خصوص برگزار کردید و در آن جلسه مقرر شد وزیر اقتصاد از طریق خزانه اعتباری را برای پرداخت حقوق بازنشستگان در نظر بگیرد, اما متأسفانه تا امروز 20 هزار میلیارد تومان مطالبات صندوق فولاد از دولت است ولی 300 میلیارد تومان منابع برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

پورابراهیمی تأکید کرد:‌ ما نمی توانیم روزانه پاسخگوی هزاران بازنشسته باشیم بنابراین تقاضا دارم مصوبات آن جلسه را اجرایی کنید زیرا در حال حاضر 90 نماینده مجلس موضوع حقوق بازنشستگان فولاد را پیگیری می کنند.

**********************

عدم پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد در آستانه انتخابات صحیح نیست

احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان طی اخطاری گفت: بر اساس اصل 29 قانون اساسی، دولت ملزم می باشد که حقوق بازنشستگان و از کارافتادگان را از محل درآمدهای عمومی پرداخت نماید.

وی یادآور شد: حقوق بازنشستگان فولاد کشور بیش از سه ماه است که پرداخت نشده است. دستور پرداخت حقوق توسط وزیر خطاب به بانک مرکزی صادر شده است ولی آقای اکرمی مانع پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد شده است. مردم در مضیقه و فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند، در وضعیت کشنده آلودگی هوا حدود 85 هزار خانواده حقوق دریافت نکرده‌اند. آن‌ها با دغدغه‌های زیادی مواجه شده‌اند.

سالک کاشانی خاطرنشان کرد: پرداخت نشدن حقوق بازنشستگان فولاد کشور به یک بحران تبدیل شده است. این وضعیت با توجه به انتخابات پیش رو صحیح نمی‌باشد. خواهشمندم رئیس جمهوری، وزیر رفاه و وزیر امور اقتصادی دستوری داده شود تا صندوق بازنشستگان فولاد کشور به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود.